Lietuvos bankas
2023-06-15
12

Lietuvos banko skatinama finansų rinkos plėtra ir Naujokų (angl. Newcomer) programa pelnė prestižinį tarptautinio finansų naujienų portalo ir žurnalo „Central Banking“ apdovanojimą už indėlį į pasaulinę inovacijų plėtrą. 

„Nuo pat FinTech atsiradimo Lietuva pasirinko būti finansų inovacijoms draugiška jurisdikcija. FinTech įmonės padėjo stiprinti konkurenciją finansų sektoriuje, pasiūlė vartotojams patrauklių finansinius produktų ir paslaugų. Džiugu, kad Lietuvos banko indėlis į subalansuotą plėtrą yra įvertinamas“, – sako Lukas Jakubonis, Lietuvos banko Finansų rinkos plėtros centro vadovas.

„Lietuvos banko strategija padėjo pritraukti FinTech talentų iš viso pasaulio. Centrinis bankas vertina finansų rinkų problemas bei galimybes ir siekia pritraukti FinTech įmones, siūlančias atitinkamos srities inovacijas. Kartu jis pademonstravo atsakingą požiūrį didindamas finansų rinkos priežiūros pajėgumus, atliepiant FinTech sektoriaus plėtrą. Šio darbu siekiama naudos verslui ir piliečiams,“ – sako „Central Banking“ redaktorė Joasia E. Popowicz. 

Naujokų programa, skirta potencialiems finansų rinkos dalyviams (startuoliams, FinTech įmonėms) supažindinti su veiklos Lietuvoje sąlygomis, veikia nuo 2016 m. Ja pasinaudojo daugiau kaip 750 dalyvių iš daugiau kaip 78 pasaulio šalių, beveik penktadaliui jos dalyvių buvo suteiktos veiklos licencijos. Per pastaruosius metus šios programos dalyvių skaičius išaugo nuo 94 iki 179. Lietuvoje veikiančių FinTech įmonių skaičius padidėjo nuo 64 (2015 m.) iki 263 (2022 m.). Atitinkamai didėjo ir centrinio banko priežiūros pajėgumai, buvo sukurti atskiri Elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų priežiūros bei Pinigų plovimo prevencijos skyriai. 

Šiek tiek daugiau nei prieš metus įsteigtas Finansų rinkos plėtros centras aktyviai bendradarbiauja su esamais FinTech ekosistemos dalyviais, siekdamas bendromis jėgomis spręsti kylančius klausimus, taip pat aktyviai kviečia į šalį naujas finansų įstaigas, įskaitant ir bankus.  

„Siekiame, kad Lietuvoje suteikta licencija reikštų aukščiausią kokybės standartą. Esame pasirengę padėti vertę vartotojams kuriančioms įmonėms teikdami rekomendacijas, konsultacijas, rengdami mokymus, atlikdami analizes ir kitomis priemonėmis. Iš jų tikimės brandaus požiūrio į verslo plėtrą, kad ji vyktų lygiagrečiai su atitiktimi teisės reikalavimams“, – sako L. Jakubonis.

Tai jau ketvirtasis „Central Banking“ apdovanojimas Lietuvos bankui už inovacijas. 2021 m. Lietuvos bankas už kompleksinę Duomenų valdymo brandos didinimo programą DAMAMA (angl. Data Management Maturity Program) pelnė apdovanojimą duomenų valdymo iniciatyvos kategorijoje. 2020 m. skirtas apdovanojimas už indėlį į pasaulinę inovacijų plėtrą (angl. Global Impact Award). 2018 m. centrinis bankas pelnė pirmą kartą suteiktą Inovacijų skatintojo (angl. Catalyst Award) titulą.

„Central Banking“ publikacijos 


Sužinokite daugiau: