Lietuvos bankas
Viktorija Dičpinigaitienė

Rūpindamasis Lietuvos gyventojų gerove ir siekdamas kurti vertę visuomenei, Lietuvos bankas 2022 m. rugsėjo mėn. įkūrė Finansinio raštingumo centrą.

Finansinio raštingumo centras siekia, kad vartotojai žinotų finansinių paslaugų alternatyvas ir paslaugas rinktųsi jas palyginę. Daug dėmesio skiriama sukčiavimo atvejams ir jų prevencijai. Vykdant centro veiklą siekiama didinti gyventojų supratimą apie viešuosius finansus ir ugdyti jų sąmoningumą, kad suvoktų, kokia mokamų mokesčių svarba valstybei ir asmeniniams finansams.

Finansinio raštingumo centro vadovė: dr. Viktorija Dičpinigaitienė

Finansinio raštingumo centro tikslas: stiprinti Lietuvos visuomenės finansinį ir ekonominį raštingumą.

Centro siekiai:

  • Siekti, kad vartotojai priimtų racionalius finansinius sprendimus, remdamiesi nepriklausoma ir objektyvia Lietuvos banko teikiama informacija.
  • Siekti, kad vartotojai žinotų finansinių paslaugų alternatyvas ir rinktųsi paslaugas palyginę kelių finansų rinkos dalyvių paslaugas. 
  • Siūlyti ir įgyvendinti priemones, siekiant sustiprinti vartotojų atsparumą didėjančiam finansiniam sukčiavimui.
  • Prisidėti skatinant ekonominio ir finansinio švietimo plėtrą šalies ugdymo įstaigose.

Informacija apie finansinį raštingumą

Tai informacija apie asmeninių finansų valdymą, įvairius finansinius produktus ir jų savybes. Ši informacija padės priimti racionalius finansinius sprendimus, suteiks žinių, kaip didinti atsparumą finansiniam sukčiavimui.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-12-05