Lietuvos bankas

Korupcijos prevencija Lietuvos banke

Korupcijos prevencija – sisteminga veikla, kuria siekiama didinti atsparumą korupcijai ir kuri apima korupcijos rizikos veiksnių nustatymą, įvertinimą, šalinimą ir (ar) mažinimą, sudarant bei įgyvendinant korupcijai atsparios aplinkos kūrimo priemonių sistemą.

Pranešimas apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas

Korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnis nustato pareigą viešojo sektoriaus subjekto darbuotojui apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, išskyrus veiką, kurią galbūt padarė, daro ar rengiasi padaryti jo artimieji giminaičiai ar šeimos nariai (artimųjų giminaičių ir šeimos narių sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso II skyriuje), pranešti Lietuvos Respublikos prokuratūrai, STT arba kitai ikiteisminio tyrimo įstaigai, jeigu jis gavo duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad buvo padaryta, daroma ši veika ar rengiamasi ją padaryti, ir jeigu teisės aktuose nėra nustatytų praneštinos informacijos atskleidimo ribojimų.

Viešojo sektoriaus subjekto darbuotojo pranešimas apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką aukščiau nurodytiems subjektams turi būti pateikiamas per įmanomai trumpiausią laiką nuo sužinojimo apie korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką momento.

Asmenims, pranešusiems apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, gali būti taikomos pagalbos, apsaugos ir skatinimo priemonės Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Pranešimą apie korupcinio pobūdžio teisės pažeidimą STT galite pateikti įvairiais būdais, kuriuos rasite STT interneto svetainėje.

Už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą atsakingi subjektai

Siekiant realios ir veiksmingos korupcijai atsparios aplinkos kūrimo priemonių sistemos veikimo, Lietuvos banke už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą paskirtas atsakingas asmuo, kuris atlieka Korupcijos prevencijos įstatymo 24 straipsnio 5 dalyje nustatytas korupcijai atsparios aplinkos kūrimo funkcijas.

Vardas ir pavardė

Pareigos

Tel. Nr.

El. p. adresas
Lauryna Savickienė Atitikties ir rizikos valdymo skyriaus vyriausioji etikos ir antikorupcijos pareigūnė +370 691 17 800 tl.bl@eneikcivasl

[[#ex]]

Korupcijos pasireiškimo tikimybė


Teisės aktų antikorupcinis vertinimas

2017 m. buvo atlikti 5 antikorupciniai teisės aktų vertinimai.


Korupcijos rizikos vertinimas

Korupcijos rizikos analizė nebuvo atlikta.


Informacijos apie asmenį surinkimas

Siekiame, kad Lietuvos banke dirbtų tik nepriekaištingos reputacijos asmenys, todėl, atrinkdami kandidatus į svarbiausias pareigas, bendradarbiaujame su Specialiųjų tyrimų tarnyba dėl informacijos apie kandidatą gavimo. Ši informacija gaunama vadovaujantis Korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsniu.

Informacija apie asmenų, siekiančių eiti arba einančių pareigas Lietuvos banke, patikrinimus pagal Korupcijos prevencijos įstatymo 9 str.

Laikotarpis Pareigybės, nurodytos Korupcijos
prevencijos įstatymo 9 str. 6 d.
Kitos pareigybės
2018 m. I ketv. 5 17
2017 m. IV ketv. 1 13
2017 m. III ketv. 5 8
2017 m. II ketv. 15 7
2017 m. I ketv. 0 16
2016 m. IV ketv. 2 8
2016 m. III ketv. 1 8
2016 m. II ketv. 1 10
2016 m. I ketv. 0 9

Informacija apie taikytas nuobaudas

2017 m. ir 2018 m. Lietuvos banke nebuvo nustatyta, kad tarnautojai šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ir Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatas.


Antikorupcinis švietimas

2018 m. I ketv. Jurgita Razmytė Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos l. e. Viešųjų ryšių skyriaus viršininkės pareigas Lietuvos banko tarnautojams, vykdantiems priežiūros funkciją, skaitė antikorupcinio švietimo paskaitą „Ūkio subjektų priežiūra ir kontrolė“.

2016 m. III ketv. Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai Lietuvos banke vedė seminarą „Kaip sumažinti korupcijos riziką rengiant teisės aktų projektus“. 


Kita aktuali informacija

[[#ex]]

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-05-08