Lietuvos bankas
2018-09-06
12

Tarptautinio žurnalo „Central Banking“ skelbiamuose prestižiniuose apdovanojimuose Lietuvos bankas pelnė šiemet pirmą kartą suteiktą Inovacijų skatintojo titulą (angl. Catalyst Award). Laureato prizas Lietuvos bankui įteiktas ir jo veikla šioje srityje pristatyta viename svarbiausių pasaulio finansų centrų – Singapūre – čia vykstant tarptautinei centrinių bankų konferencijai, kurioje aptartos naujos finansinės technologijos (angl. FinTech) ir priežiūros iššūkiai.

Pasak apie centrinius bankus rašančio žurnalo „Central Banking“, vertintojų komisija liko sužavėta Lietuvos centrinio banko plačiu požiūriu į FinTech, o ypač jo sukurta finansinių technologijų plėtrą skatinančia aplinka, kurioje FinTech įmonės gali greitai užmegzti ryšį su centriniu banku ir įsitvirtinti finansų sistemoje.

„Kai savo veiklą grindi griežto prižiūrėtojo principais, staiga tapti finansų sektoriaus partneriu, skatinančiu tvarų augimą, nėra lengva. Ir vien žodžių čia tikrai nepakanka. Tokiems strateginiams pokyčiams įgyvendinti reikia visų institucijos darbuotojų palaikymo ir ryžto veikti. Didžiuojuosi Lietuvos banko tarnautojais, kurių dėka tai tapo realybe, ir ji neliko nepastebėta. Neabejoju, kad ir toliau plėtosime tiek Lietuvos, tiek viso regiono finansų sektorių, skatinantį konkurenciją ir pažangias inovacijas“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas žurnalui „Central Banking“.

Žurnalo apdovanojimų FinTech & RegTech Global Awards 2018 kategorijoje „Inovacijų skatintojas“ siekiama įvertinti technologijų inkubatorių, bandomosios finansinių inovacijų aplinkos ar kitų inovacijų skatintojų nuopelnus, kuriais prisidėta prie finansinių ir (arba) išmaniojo reguliavimo technologijų raidos centrinės bankininkystės ir finansų srityje. Finansinių paslaugų veiklai palankios reguliacinės ir priežiūrinės aplinkos sudarymas ir inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra tarp strateginių Lietuvos banko 2017–2020 m. veiklos krypčių. Kartu su kitomis šalies institucijomis Lietuvos bankas siekia, kad Lietuva taptų FinTech centru Šiaurės ir Baltijos šalių regione.

Žurnalas „Central Banking“ antrą kartą įvertino Lietuvos banką. Jo interneto svetainė šiemet pripažinta geriausia apdovanojimų kategorijoje „Centrinės bankininkystės metų svetainė“.