Lietuvos bankas

LBCoin yra pirmoji pasaulyje skaitmeninė kolekcinė moneta, kuriama taikant blokų grandinės technologiją. Numatoma, kad ši skaitmeninė kolekcinė moneta ir su ja susieta fizinė moneta bus išleistos 2020 m. pradžioje. 

Lietuvos bankas ketina išleisti 24 tūkst. skaitmeninių, blokų grandinės technologija sukurtų kolekcinių žetonų. Kiekvienas žetonas vaizduos vieną iš dvidešimties signatarų, o kolekcininkai galės bandyti surinkti visą dvidešimties žetonų kolekciją. Žetonai suskirstyti į šešias kategorijas, atsižvelgiant į signatarų veiklos sritis – po 4 tūkst. kiekvienos kategorijos vienetų. Klientas, pirkdamas skaitmeninę kolekcinę monetą, gaus šešis atsitiktine tvarka parinktus skaitmeninius žetonus, tačiau tik surinkęs šešis skirtingų kategorijų žetonus, juos galės išsikeisti į fizinę kolekcinę sidabro monetą. Žetonus bus galima įsigyti ir laikyti Lietuvos banko elektroninėje parduotuvėje. Fizinės kolekcinės monetos nominalas bus neįprastas – 19,18 Eur ir skirtas šiai Lietuvai svarbiai datai įamžinti. Sidabro moneta – kredito kortelės dydžio ir formos, joje vaizduojamas Nepriklausomybės aktas ir signatarai.

Lietuvos banko išleidžiamos numizmatinės vertybės yra skirtos kolekcionavimui. Kolekcinės monetos išleidžiamos siekiant įamžinti svarbius įvykius, reiškinius ar asmenis. Šiomis monetomis neskatinama atsiskaityti.

 

[[#ex]]

Kontaktinis asmuo

Pavel Lipnevič

[email protected]

[[#ex]]

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-26