Lietuvos bankas

LBCOIN yra pirmoji pasaulyje skaitmeninė kolekcinė moneta, sukurta taikant blokų grandinės technologiją. Ši skaitmeninė kolekcinė moneta ir su ja susieta fizinė moneta  išleistos 2020 m. liepos 23 d. Norintieji įsigyti pirmąją pasaulyje skaitmeninę kolekcinę monetą LBCOIN tai gali atlikti specialioje Lietuvos banko el. parduotuvėje lbcoin.lb.lt.

Dėmesio! Nuo 2023 m. sausio 23 d. Lietuvos banko el. parduotuvė lbcoin.lb.lt, skirta prekybai skaitmenine kolekcine moneta LBCOIN, taps nepasiekiama. Visi, norintys įsigyti šią monetą arba išsikeisti jau turimus žetonus, turi suskubti tai padaryti iki tos dienos. Plačiau

Lietuvos bankas išleido 24 tūkst. skaitmeninių, blokų grandinės technologija sukurtų kolekcinių žetonų. Kiekvienas žetonas vaizduoja vieną iš dvidešimties signatarų, o kolekcininkai gali bandyti surinkti visą dvidešimties žetonų kolekciją. Žetonai suskirstyti į šešias kategorijas, atsižvelgiant į signatarų veiklos sritis – po 4 tūkst. kiekvienos kategorijos vienetų. Klientas, pirkdamas skaitmeninę kolekcinę monetą, gauna šešis atsitiktine tvarka parinktus skaitmeninius žetonus, tačiau tik surinkęs šešis skirtingų kategorijų žetonus, juos galės išsikeisti į fizinę kolekcinę sidabro monetą. Žetonus galima įsigyti ir laikyti Lietuvos banko elektroninėje parduotuvėje. Fizinės kolekcinės monetos nominalas neįprastas – 19,18 Eur ir skirtas šiai Lietuvai svarbiai datai įamžinti. Sidabro moneta – kredito kortelės dydžio ir formos, joje vaizduojamas Nepriklausomybės aktas ir signatarai.

Lietuvos banko išleidžiamos numizmatinės vertybės yra skirtos kolekcionavimui. Kolekcinės monetos išleidžiamos siekiant įamžinti svarbius įvykius, reiškinius ar asmenis. Šiomis monetomis neskatinama atsiskaityti.

[[#ex]]

Kontaktinis asmuo

Irmantas Klimas

tl.bl@niocbl

[[#ex]]

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-10