Lietuvos bankas
2023-02-02
11

2023 m. sausio 23 d. Lietuvos banko el. parduotuvėje lbcoin.lb.lt, skirtoje prekybai skaitmenine kolekcine moneta LBCOIN, pasibaigus projektui, šios monetos įsigyti negalima. Tačiau klientams, kurie vis dar turi įsigiję skaitmeninių žetonų ir laiko juos Lietuvos banko skaitmeninių žetonų piniginėje, suteikiama galimybė išsikeisti juos į fizinę kolekcinę sidabro monetą arba persivesti į NEM viešajame blokų grandinės tinkle esančią skaitmeninių žetonų piniginę iki šių metų gegužės 2 d.

 

Klientai, norintys tai padaryti, turi prisijungti prie savo buvusios paskyros ir inicijuoti pageidaujamus veiksmus: žetonų keitimą į kolekcinę monetą arba jų pervedimą į NEM viešajame tinkle esančią skaitmeninių žetonų piniginę. Kilus klausimų, prašome kreiptis el. paštu tl.bl@niocbl.

Pirmąją pasaulyje skaitmeninę kolekcinę monetą LBCOIN, skirtą 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės Aktui ir jį pasirašiusiems signatarams, Lietuvos bankas išleido prieš dvejus su puse metų. Blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos pagrindu sukurtą LBCOIN monetą sudaro šeši skaitmeniniai žetonai, juos buvo galima išsikeisti į vieną fizinę kolekcinę sidabro monetą.