Lietuvos bankas
2020-11-13
11

Lapkričio 16–20 d. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) rengia virtualų forumą „OECD Global Blockchain Policy Forum”. Jame ir Lietuvos bankas pristatys liepos mėn. išleistą pirmąją pasaulyje skaitmeninę kolekcinę monetą LBCOIN. Moneta sukurta taikant blokų grandinės technologiją (angl. blockchain).

„Buvome vienas iš pirmųjų centrinių bankų, skyrusių daug dėmesio blokų grandinės technologijai išbandyti. Džiaugiamės, kad savo išmoktomis pamokomis galime dalytis aukščiausio lygio tarptautiniuose renginiuose, taip skleisdami žinutę apie Lietuvoje įgyvendinamas inovacijas“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

„OECD Global Blockchain Policy Forum” renginio metu bus aptariamos skaitmeninių valiutų, paskirstytųjų duomenų technologijos (angl. Distributed Ledger Technology, DLT) pritaikymo ir plėtros finansų sektoriuje bei kitos aktualios temos. Forume dalyvaus sprendimų priėmėjai iš viešojo ir privačiojo sektorių, ekspertai, akademikai ir kiti suinteresuoti asmenys.

„OECD Global Blockchain Policy Forum” programą ir registracijos formą galima rasti čia.

Lietuvos banko seminaras „Under the Hood of a Quasi-CBDC – Insights and Lessons from LBCOIN“ šiame forume vyks lapkričio 18 d. (16:35–17:25 val. Lietuvos laiku). Jo metu savo įžvalgomis dalysis Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas, vienas iš LBCOIN projekto vadovų Egidijus Paleckis ir prie LBCOIN kūrimo prisidėjusios Inovacijų ir skaitmeninių sprendimų laboratorijos SUPER HOW?  atstovas Vytautas Kašėta. Diskusijas moderuos Martynas Pilkis, Lietuvos banko valdybos nario patarėjas. Seminaro klausytojai galės ne tik diskutuoti ir užduoti klausimus, bet ir laimėti LBCOIN skaitmeninę kolekcinę monetą.

Blokų grandinės technologijos pagrindu Lietuvos banko sukurta inovatyvi moneta – pirmoji tokia moneta pasaulyje. Įgyvendindamas šį unikalų sumanymą, centrinis bankas siekė įgauti neįkainojamos patirties ir žinių skaitmeninių pinigų kūrimo srityje.

Skaitmeninė kolekcinė moneta LBCOIN ir su ja susieta fizinė moneta išleistos 2020 m. liepos 23 d. LBCOIN skirta 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės Aktui ir jį pasirašiusiems signatarams. Pirkėjas, specialioje parduotuvėje įsigijęs LBCOIN monetą, gauna šešis atsitiktine tvarka parinktus skaitmeninius žetonus, kuriuos, surinkęs atitinkamą rinkinį, gali išsikeisti į vieną fizinę kolekcinę sidabro monetą. Taip pat žetonus galima laikyti Lietuvos banko el. parduotuvėje, dovanoti juos ir jais mainytis su kitais kolekcininkais arba pervesti juos į NEM viešajame blokų grandinės tinkle esančią skaitmeninių žetonų piniginę.