Lietuvos bankas
Lapkričio 27

Lapkričio 27 d. vyks 17+1 valstybių formato aukšto lygio FinTech forumas, jame dalyvaus Kinijos bei septyniolikos Vidurio ir Rytų Europos (VRE) valstybių  finansų ministerijų ir centrinių bankų atstovai. Jie aptars, kaip FinTech gali prisidėti prie ekonomikos augimo ir prekybos skatinimo, mažųjų ir vidutinių įmonių galimybių patekti į eksporto rinkas didinimo, mažmeninių mokėjimų išlaidų mažinimo ir kt. Forumo metu taip pat bus ieškoma būdų, kaip suvaldyti su finansinių inovacijų plėtra susijusias rizikas.

Lapkričio 27 d. (trečiadienį), 11.30 val. Valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius) bus pateikiamas trumpas komentaras žiniasklaidai apie 17+1 valstybių formato aukšto lygio FinTech forumą.

Apie 17+1 valstybių aukšto lygio FinTech forumą

2012 m. Kinija pasiūlė naują bendradarbiavimo formatą VRE šalims (Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Slovėnija, Bulgarija, Rumunija, Vengrija, Kroatija, Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Makedonija, Serbija). 2019 m. balandžio mėn. Graikija tapo dar viena šio formato dalyve ir nuo tada formatas pavadintas 17+1. Šalys bendradarbiauja įvairiose srityse, pavyzdžiui, transporto, prekybos ir žemės ūkyje, finansinių technologijų, žmonių tarpusavio ryšių ir kt.

2019 m. balandžio 13 d. vykusiame aštuntajame Kinijos ir VRE šalių aukščiausiojo lygio susitikime buvo parengtos ir priimtos Dubrovniko gairės dėl Kinijos ir VRE šalių bendradarbiavimo (17+1 bendradarbiavimo formatas). Be kitų sutartų bendradarbiavimo sričių, delegacijų vadovai, vertindami Lietuvos pasiekimus FinTech srityje, nusprendė surengti 17+1 valstybių aukšto lygio FinTech forumą Vilniuje.

Forumą organizuoja Lietuvos bankas ir Lietuvos Respublikos finansų ministerija. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-11-25