Lietuvos bankas
Įvadinis tekstas

Infliacija parodo bendrojo kainų lygio augimą šalyje per tam tikrą laikotarpį – mėnesį, ketvirtį ar metus. Infliacijai matuoti naudojamas vartojimo prekių ir paslaugų krepšelis, kuris reprezentuoja vidutinę šalies namų ūkių vartojimo išlaidų struktūrą. Bėgant laikui vienų prekių kainos kyla, kitų – krinta. Tačiau infliacija reiškia, kad kyla bendra vartojimo prekių ir paslaugų statistinio krepšelio kaina.

Lietuvos bankas kartu su kitais euro zonos centriniais bankais ir Europos Centriniu Banku siekia palaikyti kainų stabilumą euro zonoje. Ekonomikai tinkamiausiu laikomas 2 proc. infliacijos lygis. Toks kainų augimas teigiamai veikia ekonominį aktyvumą, prisideda prie stabilaus atlyginimų kilimo, suteikia erdvės skatinti ekonomiką, užtikrinant tvarų augimą.

[[#ex]]

Naujausi rodikliai

Infliacija pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI)

Šaltiniai: Valstybės duomenų agentūra ir Lietuvos banko skaičiavimai.

Paskutinė duomenų atnaujinimo data: 2024-10-27
XLSX

SVKI kaitos veiksniai

Šaltiniai: Valstybės duomenų agentūra ir Lietuvos banko skaičiavimai.

Paskutinė duomenų atnaujinimo data: 2024-10-27
XLSX

Pastaba: grynoji metinė infliacija neapima maisto, degalų ir tepalų bei administruojamų kainų pokyčių.

Daugiau


Prognozės

Vidutinė metinė infliacija pagal SVKI,
2024 m. rugsėjo mėn. prognozė

Šaltinis: Lietuvos banko skaičiavimai.

Paskutinė duomenų atnaujinimo data: 2024-09-17
XLSX

Daugiau

[[#ex]]

Asmeninės infliacijos skaičiuoklė – tai priemonė, kuria kiekvienas Lietuvos gyventojas gali apskaičiuoti asmeninę infliaciją. Į skaičiuoklę reikia įvesti savo vidutines mėnesio vartojimo išlaidas, jas paskirstant pagal prekių ir paslaugų grupes. Tai atlikus, skaičiuoklė iš karto automatiškai apskaičiuoja ir pateikia gyventojo asmeninę infliaciją. Išbandykite
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-09-25