Lietuvos bankas
elektroniniu paslaugu istaigos.png

Elektroninių pinigų įstaiga yra Lietuvos banko licencijuotas rinkos dalyvis, turintis teisę leisti elektroninius pinigus. Elektroniniai pinigai – tai elektroninių pinigų įstaigos į apyvartą išleista iš anksto apmokėta piniginė vertė, laikoma elektroninėse laikmenose, kuri gali būti panaudota mokėjimo tikslais. Elektroninių pinigų įstaiga taip pat gali vykdyti pinigų perlaidas, mokėjimo operacijas, grynųjų pinigų įmokėjimo ir išėmimo paslaugas, tiesioginio debeto ir kredito pervedimus ir pan.

Elektroninių pinigų įstaiga gali turėti ribotos veiklos licenciją, tokios įstaigos vadovams taikomi švelnesni reikalavimai, nėra taikomi kapitalo ir akcininkų tinkamumo reikalavimai, tačiau yra taikomi neapmokėtų elektroninių pinigų vidurkio ir (arba) mokėjimo operacijų apyvartos ribojimai, tokia įstaiga gali veikti tik Lietuvoje.

Elektroninių pinigų įstaiga, turinti neribotos veiklos licenciją, gali veikti visoje ES teritorijoje, jai taikomi kapitalo reikalavimai.

Daugiau

Prižiūrime 82 elektroninių pinigų įstaigas. Bendras neapmokėtų elektroninių pinigų vidurkis 2023-12-31 sudarė 1,7 mlrd. Eur.

El. pinigų leidimo ir mokėjimo paslaugų teikimo pajamos 2023-12-31 sudarė 401,07 mln. Eur.

Paskutinė duomenų atnaujinimo data: 2024-03-26
XLSX

Finansų rinkos dalyvių paieška

Rinka
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-05