Lietuvos bankas
Birželio 30

Šiandien Vilniuje vykstančioje Lietuvos ekonomikos tyrimų konferencijoje Lietuvos banko Tyrimų centro atstovai pristatys savo atliktus naujausius ekonomikos ir finansų sričių tiriamuosius darbus. Konferenciją penktą kartą organizuoja lietuvių ekonomistų, studijuojančių ar dėstančių...

Šiandien Vilniuje vykstančioje Lietuvos ekonomikos tyrimų konferencijoje Lietuvos banko Tyrimų centro atstovai pristatys savo atliktus naujausius ekonomikos ir finansų sričių tiriamuosius darbus. Konferenciją penktą kartą organizuoja lietuvių ekonomistų, studijuojančių ar dėstančių užsienyje, bendruomenė kartu su Lietuvos banku ir vienu iš šalies universitetų.

„Siekdamas postūmio mūsų šalies ekonomikos moksle, Lietuvos bankas ėmėsi iniciatyvos suburti ekonomistus mokslininkus į Tyrimų centrą. Jame dirbantiems tyrėjams keliami tikslai atlikti mokslinius tyrimus, kuriuose būtų sprendžiamos aktualios bankininkystės ir finansų sričių problemos, ir aktyviai kelti ekonominių tyrimų lygį Lietuvoje. Šių tikslų siekiame bendradarbiaudami su šalies aukštosiomis mokyklomis, kartu organizuodami mokslines konferencijas ir kitus renginius, per kuriuos aptariami aktualūs ekonomikos ir finansų klausimai. Džiugu, kad jau tapo tradicija vidurvasarį Vilniuje surengti solidžią ekonomikos konferenciją, kurioje savo įžvalgomis dalytųsi Lietuvos ir užsienio ekonomistai“, – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Šiemet ISM universitete organizuojama konferencija susilaukė itin didelio susidomėjimo – penkiose sesijose bus pristatyti 26 moksliniai tyrimai. Trys iš jų – Lietuvos banko su Vilniaus universitetu įsteigto Tyrimų centro tyrėjų darbai, atlikti su partneriais iš Europos universitetų.

Tyrimų centro vyresniojo ekonomisto Patriko Griuningo (Patrick Grüning) pranešime bus nagrinėjama, kaip kai kurių prekių – maisto ar degalų – kainų nustatymas ir brangimas paveikia mažai pasiturinčių žmonių pajamas ir kaip nuo to priklauso visos visuomenės ekonominė gerovė, didėja socialinė atskirtis. Tyrimų centro ekonomistas Matijas Vėberis (Matthias Weber) pristatys mokslinį darbą apie pinigų politiką, kuriame nagrinėjami žmonių lūkesčiai apie ekonominius procesus. Jis nagrinės specialiai atlikto tyrimo duomenis. Tyrimų centro ekonomistė Žuža Munkači (Zsuzsa Munkácsi) analizuos Baltijos šalių socialinį modelį, remdamasi pačios atlikto tyrimo apie gyventojų senėjimą ir pensijų reformą mūsų regione rezultatus.

Tarp konferencijos pranešėjų – ir Latvijos centrinio banko, Pasaulio banko, JAV, Azijos, Europos universitetų atstovai.

Visą renginio programą galite rasti čia: http://meeting2016.econ.lt/program.

Prie šios konferencijos organizavimo Lietuvos bankas prisideda penktus metus iš eilės. Ankstesnės konferencijos vyko bendradarbiaujant su Tarptautine verslo mokykla (2012 m.), ISM (2013 m.), Vilniaus universitetu (2014 m.) ir Vytauto Didžiojo universitetu (2015 m.).

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-10-23