Lietuvos bankas
2020-05-28
11

Pasaulinis finansinių inovacijų tinklas (angl. Global Financial Innovation Network, GFIN), kuriam priklauso ir Lietuvos bankas, kviečia finansų rinkos dalyvius, inovatyvias įmones suteikti informacijos apie jų atsaką į COVID-19 pandemiją.

GFIN norėtų susisiekti su įmonėmis visame pasaulyje, sukūrusiomis ar kuriančiomis specialius finansinius produktus ar paslaugas, kurios padėtų žmonėms ir (ar) verslams susidoroti su COVID-19 protrūkio pasekmėmis. Tai gali būti tiek finansinių technologijų (FinTech) iniciatyvos, tiek reguliavimo technologijų (RegTech) priemonės ar sprendimai. GFIN vertins galimybes prisidėti prie tokių produktų ar paslaugų plėtros. Su GFIN kviečiame susisiekti tiesiogiai arba per Lietuvos banką (el. paštu [email protected]).

GFIN taip pat iš savo narių surinko ir paskelbė naudingas finansų rinkos dalyviams nuorodas – kiekvienos jurisdikcijos informaciją, susijusią su COVID-19 padėtimi. Su naudingų nuorodų rinkiniu galima susipažinti čia.

Lietuva, atstovaujama Lietuvos banko, prie GFIN prisijungė pirmoji iš euro zonos šalių praėjusių metų pradžioje. Šiandien šis tinklas vienija daugiau kaip 50 pasaulio organizacijų iš skirtingų jurisdikcijų (tarp jų – Australija, Honkongas, Jungtinė Karalystė, Singapūras ir kt.).