Lietuvos bankas
2012-03-01

Vien per du šių metų mėnesius su turtinga ir interaktyvia Lietuvos banko Pinigų muziejaus ekspozicija susipažino daugiau nei 2 000 lankytojų. Siekdamas dar plačiau atverti duris lankytojams, Pinigų muziejus pailgino darbo laiką.

Jau nuo šiandien muziejus dirbs dviem valandomis ilgiau, o lankytojai bus mielai laukiami ir šeštadieniais.

„Sakoma, kad laikas – pinigai. Šiame muziejuje pinigų yra užtektinai, o nuo šiandien siūlome ir daugiau laiko“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Moderni Lietuvos banko Pinigų muziejaus ekspozicija užima daugiau kaip 300 kvadratinių metrų plotą penkiose muziejaus salėse, kuriose šiuo metu eksponuojama daugiau kaip 4 tūkst. su Lietuvos ir pasaulio pinigų, bankininkystės istorija bei raida supažindinančių eksponatų.

Muziejaus ekspozicijoje įgyvendinti technologiniai sprendimai nesudaro keblumų ekspoziciją apžiūrėti įvairaus amžiaus ir ūgio bei neįgaliesiems lankytojams.

„Kurdami muziejų, stengėmės atsižvelgti į visų lankytojų poreikius, todėl tai yra interaktyvus muziejus, pritaikytas lankytojams ne vien pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir patiems aktyviai dalyvauti pažinimo procese: savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek kainuotumėte, jei būtumėte auksinis, platininis ar sidabrinis“, – pasakojo Lietuvos banko Pinigų muziejaus vadovas Vidmantas Laurinavičius.

juosta.jpg

Muziejuje lankytojai gali susipažinti su pinigų ir piniginių santykių raida nuo seniausių laikų, XV–XVI amžiaus kalyklos aplinka ir monetų kaldinimo technologijos kaita iki šių dienų. Sukaupta gausi numizmatinė ir bonistinė kolekcija supažindina su pasaulio pinigais, atspindi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Lietuvos Respublikos ir kitų kraštų monetų bei banknotų, cirkuliavusių mūsų krašto teritorijoje, įvairovę.

Vitrinose išdėstyti eksponatai pasakoja apie šiuolaikinių lietuviškų pinigų gamybą, eksponuojami į apyvartą neišleistų banknotų pavyzdžiai, Lietuvoje rasti lobiai ir kiti unikalūs eksponatai.

Naujas Lietuvos banko Pinigų muziejaus darbo laikas: lapkričio 1–kovo 31 d. antradieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 val., šeštadieniais nuo 10 iki 17 val., balandžio 1–spalio 31 d. antradieniais–penktadieniais nuo 10 iki 19 val., šeštadieniais nuo 11 iki 18 val.

Lietuvos banko Pinigų muziejus lankytojams atidarytas 1999 m., o atnaujinta ekspozicija visuomenei pristatyta 2010 m. pabaigoje. Muziejaus fonduose jau sukaupta daugiau kaip 43 tūkst. eksponatų, atspindinčių bankininkystės ir piniginių santykių raidą Lietuvoje bei pasaulyje.

Daugiau Lietuvos banko Pinigų muziejaus nuotraukų ir įspūdžių rasite interneto svetainėje ir  facebooklogo1_copy.jpg profilyje.