Lietuvos bankas

Vilniaus centre įsikūręs Lietuvos banko Pinigų muziejus:

  • nemokamai priima lankytojus ir juos supažindina su pasaulio ir Lietuvos pinigų istorija;
  • padeda visuomenei geriau suprasti Lietuvos banko, kaip Lietuvos Respublikos centrinio banko, tikslus ir atliekamas funkcijas;
  • judamieji stendai ir specialūs keltuvai leidžia ekspoziciją apžiūrėti įvairaus amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems.

Mūsų muziejuje sukaupta per 63 tūkst. eksponatų. Vienas iš ypatingų traukos pas mus objektų – į pasaulio Gineso rekordų knygą įrašyta didžiausia pasaulyje monetų piramidė iš 1 milijono 935 centų. Rekordo fiksuotojai pažymi, kad piramidė buvo pastatyta iš lietuviškų 1 cento monetų prieš euro įvedimą pagerbiant buvusią Lietuvos valiutą litą.

Lankytojams suteikiame galimybę ne tik apžiūrėti vertingus eksponatus ir susipažinti su informaciniuose stenduose pateikta informacija, bet ir patiems aktyviai dalyvauti pažinimo procese. Interaktyvios mokomosios priemonės stebėtoją paverčia dalyviu – jis gali savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek jis kainuotų, jei būtų auksinis, platininis ar sidabrinis. Ir tai toli gražu ne viskas. Virtualios ekspozicijos, teminiai filmai, žaidimai, specializuota interneto prieiga – visa tai galima rasti kompiuteriniuose terminaluose su jutikliniais ekranais. Daugiasluoksnėje muziejaus ekspozicijoje, kurioje susipina turtinga pinigų istorija ir šiandienos ekonominio gyvenimo aktualijos, įdomios informacijos ras kiekvienas.

Pinigų muziejus yra pirmasis Baltijos šalyse, kuriame įdiegta vertimo į gestų kalbą elektroninė sistema.

2013 m. Lietuvos banko Pinigų muziejus pateko į mokslinio žurnalo „MintWorld Compendium“ sudarytą geriausių viso pasaulio valstybių centrinių bankų muziejų penketuką kartu su Kanados, Pietų Korėjos centrinių bankų, Vokietijos Bundesbanko ir Jungtinių Amerikos Valstijų Federalinio rezervo sistemos pinigų muziejais.

Daugiau apie muziejaus ekspoziciją ir jo darbo laiką, registracija į ekskursijas – mūsų svetainėje.

Pinigų muziejaus vadovė - Asta Ravaitytė - Kučinskienė

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-07