Lietuvos bankas
2020-01-21
11

Pasaulinis finansinių inovacijų tinklas (angl. Global Financial Innovation Network, GFIN), kuriam priklauso ir Lietuvos bankas, 2020 m. pirmąjį pusmetį vėl kvies įmones iš viso pasaulio išbandyti finansines inovacijas skirtingų valstybių jurisdikcijose.

Tik praėjusiais metais įkurto GFIN vienas iš pirmųjų tikslų – sukurti ir išplėtoti bandomosios finansinių inovacijų aplinkos (vadinamosios smėlio dėžės) globalų konceptą.

Galimybe išbandyti finansines inovacijas vienoje ar keliose GFIN priklausančiose jurisdikcijose iš viso susidomėjo 44 įmonės, o prie iniciatyvos prisijungė 17 priežiūros institucijų (iš 50 šio tinklo narių ir stebėtojų). Po pirminės atrankos nuspręsta toliau vertinti 8 paraiškas. Vis dėlto GFIN neseniai paskelbtame pranešime konstatuoja, kad šiuo metu nėra įmanoma pradėti minėtų įmonių testavimo, nes jos neišplėtojo plano, kuris atitiktų kiekvienos jurisdikcijos kriterijus.

Pranešime teigiama, kad šis bandomasis projektas suteikė GFIN nariams vertingos patirties ir įžvalgų, kurios padės ir toliau kurti globalią smėlio dėžę, skirtą testavimui. Šiuo metu ieškoma sprendimų pastebėtoms problemoms spręsti. 2020 m. pirmąjį pusmetį įmonės iš viso pasaulio vėl bus kviečiamos išbandyti finansines inovacijas skirtingų valstybių jurisdikcijose.

Su GFIN pranešimu galite susipažinti čia. (855.1 KB download icon)