Lietuvos bankas
2021-10-11
11

Lietuvos banko valdyba nusprendė išduoti naują elektroninių pinigų įstaigos licenciją, pritarė naujos aukso monetos, skirtos socialiniams mokslams, išleidimui į apyvartą ir neprieštaravo netiesioginiam gyvybės draudimo ir pensijų bendrovės įsigijimui.

Išdavė naują licenciją
Lietuvos banko valdyba AWX Lithuania, UAB, išdavė elektroninių pinigų įstaigos licenciją, suteikiančią teisę leisti elektroninius pinigus ir teikti Mokėjimų įstatyme nurodytas mokėjimo paslaugas. 

AWX Lithuania savininkai Airwallex prekės ženklo mokėjimo paslaugas iki šiol daugiausia teikė Azijoje ir Australijoje. Nuo šiol į verslą orientuotos Airwallex mokėjimo paslaugos bus teikiamos ir Lietuvoje. Mūsų šalis (kartu su Nyderlandais ir Jungtine Karalyste) buvo pasirinkta paslaugų plėtrai į Europą vykdyti.

Remiantis viešų šaltinių duomenimis, Airwallex įmonių grupė turi 12 biurų pasaulyje, per 800 darbuotojų ir nuolat didėjantį investuotojų skaičių.

Airwallex savo paslaugas orientuoja į verslą, turintį tarptautinių mokėjimų poreikį: nuo smulkiojo ir vidutinio verslo iki didelių prekybininkų, įvairialypių prekybos platformų.

Įstaiga 100 proc. tiesiogiai priklauso Jungtinėje Karalystėje įsteigtai elektroninių pinigų įstaigai Airwallex (UK) Limited.

Išleidžiama nauja moneta, skirta socialiniams mokslams
2021 m. spalio 29 d. bus išleista į apyvartą 5 eurų aukso moneta, skirta socialiniams mokslams (iš serijos „Lietuvos mokslas“). Taip nutarė Lietuvos banko valdyba.

PROOF kokybės aukso (Au 999) monetos tiražas – 3 000  vnt.

Šios monetos averso ir reverso grafinį projektą sukūrė Antanas Pocevičius. Monetos nukaldintos UAB Lietuvos monetų kalykloje.

Tai bus jau šeštoji serijos „Lietuvos mokslas“ moneta. Šios serijos išleistos monetos: biomedicinos mokslų srityje – kardiochirurgijai (2012 m.), humanitarinių mokslų srityje – baltistikai (2014 m.), fizinių mokslų srityje – fizikai (2016 m.), technologijos mokslams (2019 m.), žemės ūkio mokslams (2020 m.). Šia moneta, skirta socialiniams mokslams, serija „Lietuvos mokslas“ užbaigiama. 

Neprieštaravo sandoriui
Lietuvos banko valdyba neprieštaravo, kad Allianz Holding eins GmbH ir Allianz SE netiesiogiai įsigytų 100 proc. uždarosios akcinės gyvybės draudimo ir pensijų bendrovės „Aviva Lietuva“ įstatinio kapitalo ir balsavimo teisių. 

Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnyba minėtų bendrovių prašymus dėl leidimo netiesioginiam „Aviva Lietuvos“ įsigijimui gavo 2021 m. liepos 12 d.