Lietuvos bankas
2017-07-12
  • prieziuros-tarnybos-sprendimai.jpg
     
11

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nubaudė UAB „mogo LT“ už Vartojimo kredito įstatymo pažeidimą, pritarė dviejų kredito unijų sujungimui ir kandidatūrai į „Aviva Lietuva“ valdybos narius.

UAB „mogo LT“ skirta bauda
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba už Vartojimo kredito įstatymo pažeidimą skyrė UAB „mogo LT“ 1 552 Eur baudą, kurią įmonė jau sumokėjo. UAB „mogo LT“ pavėluotų įmokų mokėjimo atvejais vartojimo kredito gavėjui taikė 0,05 proc. dydžio netesybas ir reikalavo, kad jis padengtų priminimo apie skolą laiškų siuntimo išlaidas – apie 120 Eur. Įstatymas pavėluotų įmokų mokėjimo atvejais leidžia taikyti ne didesnes kaip 0,05 proc. pradelstos sumokėti sumos už kiekvieną pradelstą dieną netesybas. Taikyti kitas netesybas arba mokesčius už pavėluotą vartojimo kredito sutartyje numatytų finansinių įsipareigojimų vykdymą įstatymas draudžia.

Pritarta kredito unijų sujungimui
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba sutiko, kad Kvėdarnos kredito unija būtų reorganizuojama, prijungiant ją prie Šilutės kredito unijos.

Pritarta kandidatūrai į „Aviva Lietuva“ valdybos narius
Atsižvelgdama į uždarosios akcinės gyvybės draudimo ir pensijų bendrovės „Aviva Lietuva“ prašymą, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė Rajmondo Andruškevičiaus kandidatūrai eiti šios bendrovės valdybos nario pareigas.