Lietuvos bankas
2020-05-15
11

Lietuvos banko tarnautojui nustatytas susirgimas COVID-19 – tai pirmasis koronaviruso atvejis organizacijoje. Tarnautojo, kuris virusu užsikrėtė turėdamas kontaktą su jau sergančiuoju artimoje aplinkoje, būklė gera, jis gydosi namuose. Lietuvos bankas nedelsdamas ėmėsi visų reikalingų apsaugos priemonių tarnautojų saugumui užtikrinti. Fiksuotas užsikrėtimo atvejis centrinio banko funkcijų vykdymui įtakos neturėjo.

Tarnautojas, kuriam buvo diagnozuotas susirgimas COVID-19, šios savaitės pradžioje lankėsi banko patalpose. Patalpos, kuriose jis lankėsi, dezinfekuojamos, su šiuo tarnautoju bendravę darbuotojai yra perspėti, jiems nurodyta laikytis saviizoliacijos ir atlikti testus dėl galimo užsikrėtimo.

Reaguodamas į susidariusią tiesioginę koronaviruso grėsmę Lietuvos banko tarnautojams ir siekdamas užtikrinti nepertraukiamą įstaigos veiklą, Lietuvos bankas jau nuo vasario mėn. veikia ypatingu režimu, kai didžioji dalis tarnautojų dirba iš namų nuotoliniu būdu, neatvykę į darbo vietas banko patalpose.

Laikinai lankytojų nepriima ir Lietuvos banko Pinigų muziejus, o Lietuvos banko kasos dirba tik tris dienas per savaitę, jose teikiamos tik svarbiausios paslaugos iš anksto užsiregistravusiems klientams

Lietuvos bankas prašo gyventojų skundus ir prašymus Lietuvos bankui teikti elektroniniu būdu, dėl jų ir kitais rūpimais klausimais kreiptis nemokamu telefono numeriu 800 50500.