Lietuvos banko Priežiūros tarnyba už įstatymų pažeidimus skyrė poveikio priemones UAB „deVere E-Money“, UAB „Glocash Payment“ ir UAB „Seven Seas Europe”, pagal bendrovių prašymus įrašė arba išbraukė jas iš viešųjų sąrašų ir davė nurodymą blokuoti interneto svetainę.
Bauda UAB „deVere E-Money“
Lietuvos bankas už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimų pažeidimus skyrė UAB „deVere E-Money“ 30 tūkst. Eur baudą.
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė atvejų, kai bendrovė, nustatydama klientų tapatybę, rėmėsi netinkamais tapatybę patvirtinančiais dokumentais ir prieš pradėdama teikti paslaugas klientams nerinko informacijos apie jų dalykinių santykių tikslą. UAB „deVere E-Money“ nurodyta iki 2020 m. kovo 31 d. pašalinti pažeidimus.
Už netinkamą klientų lėšų laikymą – bauda UAB „Glocash Payment“
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad elektroninių pinigų įstaiga UAB „Glocash Payment“ netinkamai apsaugojo klientų lėšas, ir skyrė jai piniginę baudą.
Pagal Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų įstatymą, bendrovė, klientų lėšų apsaugai pasirinkusi atskyrimo būdą, privalo jas laikyti Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos valstybių kredito įstaigose (bankuose, kredito unijose), centriniuose bankuose ar investuoti į saugų, likvidų ir mažos rizikos turtą. UAB „Glocash Payment“ pažeidė minėto įstatymo reikalavimus, kadangi nemažą dalį klientų lėšų laikė elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigose.
Už tai Lietuvos bankas skyrė jai 17 tūkst. Eur baudą ir įpareigojo užtikrinti, kad nuo 2020 m. balandžio 1 d. visos klientų lėšos būtų tinkamai atskirtos ir saugomos.
UAB „Seven Seas Europe” nevykdė kapitalo reikalavimų
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad elektroninių pinigų įstaiga UAB „Seven Seas Europe” 2019 m. rugsėjo 30 d. neatitiko elektroninių pinigų įstaigai taikomų nuosavo kapitalo reikalavimų ir tuo pažeidė Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų įstatymą. Elektroninių pinigų įstaiga privalo nuolat turėti nuosavą kapitalą, ne mažesnį nei nustatytas įstatyme. Kadangi UAB „Seven Seas Europe” pašalino pažeidimą per trumpą laiką ir nebuvo nustatyta, kad dėl to galėjo nukentėti bendrovės klientų interesai, Lietuvos bankas nusprendė paviešinti pažeidimą, kaip poveikio priemonę.
Viešųjų sąrašų pakeitimai
Atsižvelgdama į 8 stars, UAB, prašymą ir išnagrinėjusi pateiktą informaciją, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba įrašė šią bendrovę į Viešąjį sutelktinio finansavimo platformų operatorių sąrašą.
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, atsižvelgdama į vartojimo kredito davėjų UAB „MCIP“ ir UAB Marcora 1597 prašymus, išbraukė šias bendroves iš Viešojo vartojimo kredito davėjų sąrašo.
Atsižvelgdama į UAB „Šeili“ prašymą ir išnagrinėjusi pateiktą informaciją, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba įrašė šią bendrovę į Viešąjį vartojimo kredito davėjų sąrašą ir Viešąjį kredito davėjų sąrašą.
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, atsižvelgdama į finansų maklerio įmonės ROBOMARKETS LTD tarpininko UAB „ROBOMARKETS BALTICS“ prašymą, išbraukė finansų maklerio įmonės tarpininką iš Viešojo priklausomų tarpininkų sąrašo.
Lietuvos bankas davė nurodymą blokuoti interneto svetainę
Gavęs teismo leidimą, Lietuvos bankas nurodė tinklo paslaugų teikėjams kuo skubiau panaikinti galimybę pasiekti interneto svetainę fxpays.com – ji naudojama nelegaliai siūlant ir teikiant Lietuvoje investicines paslaugas.
Blokuojamų interneto svetainių sąrašas
***
Informaciją apie Lietuvos banko pritaikytas poveikio priemones, skundus, pateiktus dėl pritaikytų poveikio priemonių, ir jų nagrinėjimo rezultatus rasite čia.