Lietuvos bankas
2021-08-27
11

Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnyba neprieštaravo prašymams dėl dviejų mokėjimo įstaigų įsigijimo, vieno investicinio fondo taisykles pripažino negaliojančiomis ir davė nurodymą blokuoti nelegaliai siūlančią ir teikiančią investicines paslaugas interneto svetainę.

Neprieštarauta dėl UAB „Changer4u“ dalies įsigijimo
Lietuvos bankas gavo UAB „SKP projektai“ prašymą dėl mokėjimo įstaigos UAB „Changer4u“ įstatinio kapitalo ir balsavimo teisių dalies įsigijimo. Išnagrinėjusi pateiktą informaciją, Finansų rinkos priežiūros tarnyba neprieštaravo, kad UAB „SKP projektai“ tiesiogiai įsigytų 20 proc. mokėjimo įstaigos UAB „Changer4u“ įstatinio kapitalo ir balsavimo teisių.

Neprieštarauta UAB „Viena sąskaita“ įsigijimo sandoriui
Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnyba, išnagrinėjusi Osaühing Aktiva Finants, Iiruk OÜ ir fizinio asmens prašymą, neprieštaravo, kad Osaühing Aktiva Finants tiesiogiai, o Iiruk OÜ ir fizinis asmuo netiesiogiai įsigytų mokėjimo įstaigos UAB „Viena sąskaita“ įstatinio kapitalo ir balsavimo teisių dalį, viršijančią 50 proc.

„ORION Alternative Energy Fund II“ taisyklės pripažintos netekusiomis galios 
Atsižvelgusi į valdymo įmonės UAB „ORION ASSET MANAGEMENT“ prašymą, Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnyba pripažino šios bendrovės valdomo uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto investicinio fondo „ORION Alternative Energy Fund II“ taisykles netekusiomis galios.

Lietuvos bankas davė nurodymą blokuoti interneto svetainę 
Gavęs teismo leidimą, Lietuvos bankas nurodė tinklo paslaugų teikėjams kuo skubiau panaikinti galimybę pasiekti interneto svetainę tradingteck.co, kuri naudojama nelegaliai siūlant ir teikiant investicines paslaugas. Šiuo metu Lietuvos banko pastangomis jau yra užblokuotos 76 interneto svetainės, kuriose buvo teikiamos nelegalios finansinės paslaugos.