Lietuvos bankas
2020-03-15
11

Lietuvos bankas, atsižvelgęs į Vyriausybės paskelbtą karantiną Lietuvos Respublikoje dėl koronaviruso grėsmės, nuo kovo 16 d. laikinai (bet ne trumpiau kaip iki kovo 30 d.) uždaro grynųjų pinigų kasas Vilniuje ir Kaune, taip pat banke nebus priimami ir aptarnaujami gyventojai.

Pagrindinės centrinio banko funkcijos bus vykdomos kaip įprasta, užtikrinamas finansų sistemos stabilumas, atliekami CENTROlink sistemos dalyvių mokėjimai, išleidžiami į apyvartą ir išimami iš jos grynieji pinigai.

Sprendimą laikinai uždaryti grynųjų pinigų kasas ir neaptarnauti gyventojų Lietuvos banke priėmė Lietuvos banko krizės valdymo grupė, atsižvelgusi į Vyriausybės paskelbtą karantiną ir siekdama sumažinti koronaviruso plitimo pavojų.

Lietuvos bankas prašo gyventojų skundus ir prašymus Lietuvos bankui teikti elektroniniu būdu, dėl jų ir kitais rūpimais klausimais kreiptis nemokamu telefonu +370 800 50500. Įvairias kreipimosi į Lietuvos banką formas galima rasti čia. Prašome gyventojų būti kantriems ir supratingiems – dirbant neįprastu režimu atsakymai į gyventojų paklausimus gali užtrukti ilgiau.