Kiekybinės ekonomikos studijos: vertinga patirtis ir karjeros galimybės
Tarptautinio lygio studijos ir diplomas per trejus metus – taip apie Lietuvos banko kuruojamą Vilniaus universiteto Kiekybinės ekonomikos bakalauro studijų programą atsiliepia antrame kurse studijuojanti Barbora Čeponytė. Mergina pabrėžia, kad pagrindiniai šių studijų pranašumai – paskaitos anglų kalba ir kokybiškas išsilavinimas, įgyjamas Lietuvoje.
Barbora pasakoja, kad baigusi mokyklą ėmė svarstyti, kur studijuoti, o sužinojusi apie kiekybinės ekonomikos studijas nusprendė, kad tai puiki programa, sujungianti matematikos, statistikos, ekonomikos ir duomenų mokslo sritis.
„Man visada patiko tikslieji mokslai, tad ir studijų norėjau šios krypties. Pirmiausia apie kiekybinės ekonomikos studijas paklausinėjau jau baigusių šią programą alumnų. Visi jie apie studijas atsiliepė itin teigiamai ir motyvuotai. Jų atsiliepimai paskatino nebijoti iššūkių ir rinktis šią studijų programą“, – pasakoja B. Čeponytė.
Kiekybinės ekonomikos bakalauro studijų programa Vilniaus universitete trunka trejus metus, o ne ketverius, kaip įprasta Lietuvoje, – diplomą studentai gauna visais metais anksčiau nei daugumos kitų studijų bendramoksliai. Kadangi programa trunka trejus metus, tempas studijų metu yra gana įtemptas. Studentai gauna daug naujos informacijos, kurią turi išmokti, o atėjus laikui ir atsiskaityti. Tenka atsakingiau planuoti laiką ir, žinoma, bendradarbiauti su bendrakursiais.
Dėstomoji kalba yra anglų, o dėstytojai kviečiami iš garsių pasaulio universitetų. Barbora patvirtina, kad, studijuojant anglų kalba, išmokstama terminija. Tai padeda lengviau rasti informacijos mokantis ar aiškinantis dalykus savarankiškai. Žinoma, tai atveria galimybių vėliau dirbti ir studijuoti užsienio rinkose, laisvai įvaldyti užsienio kalbą.
Paprastai, pasak Barboros, kiekvienas studentas gauna dėstytoją mentorių – jis padeda organizaciniais ir dalykiniais klausimais per visus studijų metus. Dar vienas studijų pranašumas, merginos teigimu, – papildomų stipendijų galimybė.
„Studijuojant galima gauti ne tik paskatinamąją stipendiją, kurią skiria Vilniaus universitetas, bet taip pat ir Lietuvos banko įsteigtą stipendiją. Tai – didelė motyvacija jaunam žmogui. Pirmaisiais studijų metais dar neaplikavau į papildomą stipendiją, bet dabar jau tikrai turiu sukaupusi pakankamai žinių ir būtinai pretenduosiu į papildomos stipendijos galimybę. Vis dėlto svarbiausias kiekybinės ekonomikos programos privalumas yra mokslo kokybė“, – kalba Barbora.
Kiekybinės ekonomikos studijų programa padeda ne tik įgyti žinių. Studentės teigimu, tai ir vieta, kurioje susitinka motyvuotos ir ambicingos asmenybės. Čia jaučiama sveika bei reikalinga konkurencija, bendrakursiai visuomet nusiteikę padėti ir bendradarbiauti. Ši programa skatina tobulėti, plėsti akiratį, išmoko ne tik akademinių, bet ir gyvenimiškų pamokų.
„Norėčiau tik padrąsinti visus norinčiuosius pasirinkti kiekybinės ekonomikos studijas. Neišsigąskite stojamojo pokalbio, laukiančių naujų iššūkių. Priimkit tai kaip galimybę išmokti ko nors naujo, išbandyti save. Be to, tai puiki galimybė studijuoti Lietuvoje ir palaikyti artimą ryšį su draugais ar šeima“, – tvirtina B. Čeponytė.