Lietuvos bankas
2024-06-19
11

Tarptautinio lygio ekonomikos srities studijos anglų kalba ir vos per 3 metus – šie pranašumai paskatino Paulių Kazlauską rinktis Lietuvos banko kuruojamą Vilniaus universiteto (VU) Kiekybinės ekonomikos bakalauro studijų programą. Šiais metais studijas baigiantis vaikinas planuoja tęsti mokslus užsienyje, o gavęs magistro diplomą svarstys ir apie doktorantūros studijas.

Pradėjęs ieškoti studijų programos, Paulius atidžiai tyrinėjo VU siūlomas studijas ir susidomėjo Kiekybinės ekonomikos bakalauro studijų programa. Tai vienintelė Lietuvoje trejų metų ekonomikos bakalauro programa anglų kalba, sukurta ir parengta bendradarbiaujant kartu su Lietuvos banko tyrėjais.

„Išnagrinėjęs studijų programą, susisiekiau su vienu trečio kurso studentu. Jis man išdėstė studijų pranašumus ir galutinai įtikino, kad mano pasirinkimas tinkamas. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę mokytis iš tyrėjų ir profesorių, įgijusių mokslo laipsnius prestižiniuose pasaulio universitetuose“, – kalba Paulius.

Vaikinas sako, kad Kiekybinės ekonomikos bakalauro studijų programą rekomenduotų siekiantiems kokybiško ekonomikos srities išsilavinimo ir nebijantiems iššūkių. Intensyvų mokslų krūvį atsveria pranašumai.

Studento nuomone, anglų kalba dėstoma programa yra puiki proga pasirengti ateities studijoms. Jis iš karto norėjo studijuoti angliškai, nes taip greičiau išmokstami ir perprantami terminai. Tačiau vos baigus mokyklą išvykti į užsienį, palikti draugus ir šeimą buvo nedrąsu.

„Norėjau likti Lietuvoje, bet mokytis anglų kalba, tad ši programa geriausiai atitiko mano lūkesčius. Žinoma, krūvis iš pradžių buvo didesnis. Tačiau sutaupyti laiko ir bakalauro diplomą gauti greičiau atrodė tikrai patrauklu. Dabar esu pasirengęs tęsti studijas užsienyje“, – sako Paulius.

Vaikinasi dalinasi, kad anglų kalba padėjo lengviau išvažiuoti į mainų programos studijas Paryžiuje. Maloniai nustebino ir tai, kad dalį į Kiekybinės ekonomikos bakalauro studijų programą įtrauktų dalykų prancūzai mokosi magistrantūros programoje.

Praktikos Lietuvos banke pranašumai

Pasak Pauliaus, prie studijų kokybės prisideda ir tai, kad kurse vos apie 20 žmonių. Dėstytojai puikiai pažįsta studentus, o jie gali drąsiai užduoti įvairius klausimus. Daug dirbama ir grupėmis. Taip studentai dalijasi patirtimi ir žiniomis, vyrauja draugiška ir palaikanti atmosfera.

Universitetinę praktiką Paulius net du kartus atliko Lietuvos banko Tyrimų centre. Jis įvardija, kad ši patirtis išmokė pritaikyti studijų metu įgytas žinias.

„Tai buvo labai vertinga. Juolab kad šiame centre dirba ir kiekybinę ekonomiką dėstantys dėstytojai. Tai leido kasdien juos sutikti ne tik per paskaitas, bet ir praktikos metu. Jie puikiai žino, ką mes studijuojame, kokių žinių turime, ir gali parinkti labiausiai mūsų lygį atitinkančias užduotis. Be to, praktiką rinkosi ir mano kurso draugai, tad jaučiausi tikrai smagiai“, – mintimis apie praktiką dalijasi P. Kazlauskas.

Jis kasmet teikė paraiškas gauti papildomą stipendiją, į kurią gali pretenduoti šios studijų krypties studentai.

Trys Lietuvos banko stipendijos skiriamos kiekvienų mokslo metų pradžioje – po vieną stipendiją pirmo, antro ir trečio kurso studentams.

Stipendija skiriama įvertinus aukštus akademinius pasiekimus (studentų – egzaminų pažymius, o stojančiųjų – stojamąjį balą) ir motyvaciją (vertinamas motyvacinis laiškas, studentui paskirto mentoriaus rašytinė rekomendacija (stojantiesiems nereikia pateikti) ir motyvacija pokalbio metu). Visa tai nustatyta Lietuvos banko valdybos patvirtintuose Lietuvos banko stipendijos skyrimo nuostatuose.

Studentai ir stojantieji prašymą skirti stipendiją turi pateikti kiekvienais metais ne vėliau kaip iki rugsėjo 15 d. (imtinai).

  • Daugiau apie Lietuvos banko kuruojamą VU Kiekybinės ekonomikos bakalauro studijų programą skaitykite čia.