Lietuvos bankas
2019-08-19
11

Lietuvos bankas kviečia finansinių inovacijų įmones dalyvauti kuriant išmanųjį priežiūros sprendimą, leisiantį automatiškai gauti priežiūrai reikalingus duomenis iš rinkos dalyvių ir taip sumažinti administracinę naštą.

Visi finansų rinkos dalyviai privalo Lietuvos bankui teikti duomenis apie savo veiklą. Šiuo metu mokėjimo paslaugų teikėjai (bankai, kredito unijos, kitos kredito įstaigos, elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigos) turi teikti statistines ir priežiūrai skirtas ataskaitas. Procesui reikia daug laiko ir nemažai išteklių. Lietuvos bankas ieško inovatyvaus sprendimo, kuris leistų gauti reikiamus duomenis ir automatiškai juos perkelti į ataskaitas.

Šis sprendimas – tai „GovTech Lab“ iniciatyvos, prie kurios prisijungė Lietuvos bankas, dalis. Šia iniciatyva siekiama panaudoti naujausias technologijas viešojo sektoriaus iššūkiams spręsti – institucija skelbia jai aktualią problemą, o startuoliai, verslas ir visuomenė siūlo inovatyvius technologinius jos sprendimo būdus. Jį įgyvendinti Lietuvos bankas planuoja trim žingsniais.

Pirmas žingsnis – konsultacijos
Iki rugpjūčio 28 d. Lietuvos bankas susitikimuose konsultuos visus susidomėjusius dalyvius. Registracija į susitikimus privaloma, o apie kiekvieną konsultaciją dalyviams bus pranešama asmeniškai elektroniniu laišku.
Registracijos nuoroda

Antras žingsnis – pasiūlymo pateikimas
Iki rugsėjo 10 d. projekto dalyvis turės pateikti savo idėjas Lietuvos bankui. Jis turės užtikrinti, kad sugebės jas įgyvendinti praktikoje, jeigu Lietuvos bankas pasirinktų jo siūlomą sprendimą. Idėjos bus pristatomos rugsėjo 16 d. vyksiančioje konferencijoje „GovTech Baltic Leaders“, joje bus renkami ir nugalėtojai. Jiems atiteks ne tik piniginiai prizai, bet ir galimybė tobulinti savo idėjas GovTech inkubatoriuje. 
Pasiūlymo pateikimo nuoroda

Trečias žingsnis – įgyvendinimas
Pasirinkto sprendimo plėtra, prototipo sukūrimas, pristatymas.

Išsamų užduoties pristatymą rasite pagal šią nuorodą, pasiteiravimui galite kreiptis el. paštu tl.bl@hcetger

Daugiau informacijos