Lietuvos bankas
2012-04-18
11

Lietuvos bankas ragina gyventojus ir prekybos įmones nepriimti dažais sulietų litų banknotų, o juos gavus nedelsiant informuoti artimiausią policijos komisariatą. 

Tokia rekomendacija teikiama atsižvelgiant į tai, kad specialiais dažais pažymėtų banknotų gali būti siūloma Kaune pagrobus bankui AB Swedbank priklausantį bankomatą.

Vagystė įvyko vienoje iš parduotuvių naktį iš antradienio į trečiadienį, balandžio 18-ąją, teisėsaugos institucijos atlieka nusikaltimo tyrimą.

„Mus informavo, kad vagystės metu apsauginiais mėlynos spalvos dažais buvo sulieti 20, 50 ir 200 litų vertės banknotai. Atkreipiame dėmesį, kad apsaugai naudojami specialūs dažai nenusivalo jokiomis cheminėmis priemonėmis ir lieka įsigėrę į banknotų popierių. Taip sutepti banknotai vertinami kaip neteisėtai įgyti. Tokių pinigų vertės Lietuvos bankas nekompensuoja ir pateikėjui negrąžina,“ – sakė Lietuvos banko kasos departamento Pinigų ekspertizės skyriaus viršininkas Algimantas Sodeika.

 20_sugad_porele.jpg

Jau keleri metai Lietuvoje bankomatuose naudojam speciali apsaugos įranga. Neleistinai atidarant bankomatą, viduje esantys banknotai suliejami specialiais, apsaugai nuo vagystės naudojamais, dažais – banknotai „paženklinami“.

Suteptų specialiais, naudojamų apsaugai nuo vagystės, dažais banknotų pavyzdžiai  skelbiami Lietuvos banko interneto svetainėje.