Lietuvos bankas
2017-11-29
  • Fotolia_177822896_Subscription_Monthly_M (1).jpg
     
11

Daugiau nei 800 finansų rinkų politikos formuotojų, akademikų ir  verslo atstovų iš Lietuvos, JAV, Švedijos ir kitų šalių svečių iš viso pasaulio bei Lietuvos susirinks tarptautinėje „Fintech“ konferencijoje Vilniuje. Lapkričio 30 d. įvyks didžiausias iki šiol finansų technologijų renginys, kurį organizuoja Finansų ministerija kartu su Lietuvos banku ir „Tech City Lithuania“ asociacija.

„Ambicingas siekis tapti „Fintech“ lydere Baltijos ir Šiaurės šalių regione jau yra girdimas pasaulyje. Kai prieš pusę metų Paryžiuje tarptautinėje konferencijoje sakėme, kad tapsime „Fintech“ lyderiais regione, daug kas kraipė galvas. O dabar sulaukiame klausimų iš kaimyninių šalių, kaip mums pavyko per tokį trumpą laiką atsirasti „Fintech“ žemėlapyje. Siekdami pritraukti „Fintech“ srities investuotojus, sukūrėme palankią teisinę aplinką, patrauklias paskatas įmonių plėtrai. Ir tai, kad į šią konferenciją atvyko daugybė svečių iš viso pasaulio, dar kartą įrodo, kad mums pavyko“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas pabrėžia, kad nuoseklios Lietuvos banko ir kitų šalies institucijų pastangos pristatyti „Fintech“ plėtros galimybes Lietuvoje jau duoda vaisių. Vien nuo praėjusių metų „Fintech“ įmonėms suteiktos kelios dešimtys veiklos licencijų, o Lietuvą kaip savo pagrindinę buveinę Europoje renkasi pasaulinės kompanijos: „Su atviru dialogui reguliatoriumi bei investicijoms palankia aplinka susipažinę investuotojai apie savo teigiamą patirtį Lietuvoje jau pasakoja kitiems. Jaučiame didžiulį susidomėjimą ir tai tik kelio pradžia siekiant, kad inovacijų ir didėjančios konkurencijos naudą pajustų ir gyventojai bei verslas“.

Anot vieno iš konferencijos pranešėjų, Nobelio premijos laureato R. J. Shiller‘io, „Fintech“ padeda skatinti tiek ekonominės gerovės kūrimą, tiek teisingesnį šios gerovės pasidalijimą visuomenėje: „Ne visa nelygybė yra bloga, nes iš dalies ją sukuria teisingas atlyginimas už sunkų ir efektyvų darbą. Blogai, kai nelygybė yra nepateisinama ir atsitiktinė. „Fintech“ padeda mažinti tokią nelygybę. Laimei, „Fintech“ suklesti dabar – kai visuomenės susirūpinimas dėl ekonominės nelygybės auga.“

 „Finansinės technologijos ir naujovės mums suteikia daugiau galimybių rūpintis savo finansais ir suteikia finansinę laisvę vis daugiau žmonių. Technologijos skatina evoliuciją bankų ir finansų srityje, dėl to produktai ir paslaugos teikia daugiau naudos vartotojams ir leidžia įmonėms veikti efektyviau nei bet kada anksčiau. Geriausia tai, kad mes esame šios pažangos bangos pradžioje. Tai puiki priežastis būti optimistiškiems“, — teigia Keith‘as Noreika, pareigas baigiantis eiti JAV Valiutos kontrolės įstaigos kontrolierius.

Lietuva finansinių technologijų ir inovacijų sektoriui patraukli dėl savo lanksčios reguliavimo sistemos. Kompanijos gali pasinaudoti reguliatoriaus siūloma pagalba, o licencijavimo procesas – vienas greičiausių tarp ES valstybių. Daugelį verslų vilioja ir Lietuvoje verslui siūloma palanki aplinka bei pasaulinio lygio informacinių ir ryšių technologijų infrastruktūra.

Netrukus bus įsteigtas skaitmeninis „Fintech“ inovacijų biuras, kuris rūpinsies finansinių technologijų ekosistemos plėtra ir Lietuvos jurisdikcijos pristatymu užsienyje. Lietuvos bankas taip pat kuria naują bandomąją finansinių inovacijų aplinką, kuri kompanijoms leis tobulinti inovatyvius finansinius produktus bei verslo sprendimus. Taip pat numatytas Blockchain technologijos bandomosios aplinkos sukūrimas.

Fintech konferencijoje pranešimus skaitys pasaulinio lygio finansų ekspertai – Nobelio premijos laureatas Robert‘as J. Shiller‘is, Jungtinių Amerikos Valstijų Valiutos kontrolės įstaigos kontrolierius Keith‘as Noreika ir daugybė kitų pasaulio, Europos ir Lietuvos finansų rinkų ekspertų.

Pernai metais organizuotoje Fintech konferencijoje dalyvavo apie 200 žmonių, šiemet laukiama daugiau nei 800 dalyvių iš viso pasaulio.

Konferencijos programa: http://techcity.lt/fintech/

Facebook: http://bit.ly/2Aifeec