Lietuvos bankas

LBChain yra blokų grandinės (angl. Blockchain) technologija pagrįsta platforma, kurioje teikiamos konsultacijos reguliavimo bei technologijų klausimais ir FinTech įmonėms suteikiama prieiga prie bandomosios aplinkos. Ji ypatinga tuo, kad yra pirmoji tokio tipo finansų rinkos reguliuotojo (Lietuvos banko) konsultacijų ir technologinė platforma.

Šiuo sprendimu siekiama padėti Lietuvos ir tarptautinėms finansų bei FinTech įmonėms ir startuoliams įgyti naujų žinių, atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas, siūlyti pažangias inovacijas vartotojams. LBChain platforma iš karto išsprendžia keletą problemų, su kuriomis susiduria finansų inovatoriai. Dažniausiai jie turi drąsių ir inovatyvių idėjų, tačiau jiems trūksta žinių apie šalyje veikiančią finansų ekosistemą, galiojančius reikalavimus ir galimybių sprendimus išbandyti saugioje ir inovacijoms palankioje aplinkoje. LBChain atliepia visus šiuos poreikius.

Platforma pagrįsta Hyperledger Fabric ir Corda technologijomis, kurias pritaikė IBM Polska Sp. z.o.o. bei TietoEVRY. Viena svarbiausių jos savybių – universalumas. Kuriant ir tobulinant LBChain, vienuolika įmonių iš aštuonių šalių joje sėkmingai išbandė daugiau nei dešimtį skirtingų finansinių produktų ir paslaugų. Dauguma jų tai atliko nuotoliniu būdu.

Lietuvos bankas baigė LBChain projekto tiriamąją dalį, kitas žingsnis – pasirengti šį unikalų sprendimą perkelti į produkcinę aplinką, t. y. praktiškai pritaikyti naudotojams. LBChain kūrimo projektą Lietuvos bankas įgyvendina per inovatyvų ikiprekybinio pirkimo konkursą

[[#ex]]

LBChain renginiai

[[#ex]]

Apdovanojimas. LBChain projektas nugalėjo konkurso „Naujasis knygnešys 2020“– Lietuvos nacionalinės atrankos į pasaulinius „World Summit Awards“ (WSA) kategorijoje „Valdžia ir piliečių įsitraukimas“.

[[#ex]]

Kontaktinis asmuo

Andrius Adamonis
tl.bl@niahcbl

[[#ex]]

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-09-18