Lietuvos bankas

LBChain yra blokų grandinės technologija pagrįsta technologinė platforma (Blockchain), kurioje teikiamos konsultacijos reguliavimo bei technologijų klausimais ir FinTech įmonėms suteikiama prieiga prie bandomosios aplinkos. Ji kuriama siekiant padėti Lietuvos ir tarptautinėms finansų bei FinTech įmonėms ir startuoliams įgyti naujų žinių, atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas (Blockchain), siūlyti pažangias inovacijas vartotojams. LBChain ypatinga tuo, kad yra pirmoji tokio tipo finansų rinkos reguliuotojo (Lietuvos banko) kuriama platforma.

LBChain platforma iš karto išsprendžia keletą problemų, su kuriomis susiduria finansų inovatoriai. Dažniausiai jie turi drąsių ir inovatyvių idėjų, tačiau jiems trūksta žinių apie šalyje veikiančią finansų ekosistemą, galiojančius reikalavimus ir galimybių sprendimus išbandyti saugioje ir inovacijoms palankioje aplinkoje. LBChain atliepia visus šiuos poreikius – Lietuvos bankas konsultuos reguliavimo klausimais, o blokų grandinės technologijos (Blockchain) integruotojai padės tobulinti finansinius sprendimus techniniu ir technologiniu aspektais.

LBChain technologinė platforma pagrįsta Hyperleger Fabric ir Corda technologijomis, jos prototipuose įmonės iš trijų šalių jau išbandė įvairius skirtingus produktus: pinigų plovimo prevencijos, tarptautinių mokėjimų, mokėjimo žetonų, mobiliųjų kasos terminalų, mokėjimo kortelių, automatinio faktoringo procesų valdymo sprendimus, sutelktinio finansavimo ir akcijų, neįtrauktų į biržos prekybos sąrašus, pirkimo ir pardavimo platformas.

LBChain platformą šiuo metu kuria ikiprekybinio pirkimo etape atrinkti paslaugų teikėjai. Daugiau informacijos apie ikiprekybinių viešųjų pirkimų procesą galite rasti čia.

[[#ex]]

Kontaktinis asmuo

Andrius Adamonis
[email protected]

[[#ex]]

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-14