Lietuvos bankas
2020-05-27
11

Lietuvos bankas baigė LBChain projekto tiriamąją dalį, per kurią buvo sukurta unikali konsultacijų ir technologinė platforma, įvertintos jos galimybės. Rezultatams apibendrinti buvo surengta konferencija, kurioje projekto iniciatoriai ir dalyviai pasidalijo platformos kūrimo ir bandymų patirtimi.   

LBChain atskleidė labai plačias  panaudojimo galimybes. Tai ateities technologijų lopšys, jame gali gimti sprendimai, apie kuriuos šiandien nė negalvojame. Platformą pirmiausia išbandė finansų rinkos dalyviai, tačiau ji turi potencialo tapti atvira ir energetikos, medicinos ar kitų sričių atstovams“, – sako LBChain projekto vadovas Andrius Adamonis. Pasak Lietuvos banko atstovo, kitas žingsnis – pasirengti šį unikalų sprendimą perkelti į produkcinę aplinką, t. y. praktiškai pritaikyti naudotojams.

Viena svarbiausių blokų grandinės technologija (angl. blockchain) pagrįstos platformos savybių – universalumas. Kuriant ir tobulinant LBChain, vienuolika įmonių iš aštuonių šalių joje sėkmingai išbandė daugiau nei dešimtį skirtingų finansinių produktų ir paslaugų. Dauguma jų tai atliko nuotoliniu būdu. Platforma pagrįsta ir Hyperledger Fabric, ir Corda technologijomis, kurias pritaikė IBM Polska Sp. z.o.o. bei TietoEVRY

Platforma skirta konsultacijoms reguliavimo bei technologijų klausimais teikti ir prieigai prie bandomosios technologinės aplinkos suteikti. Tuo siekiama patenkinti svarbiausius FinTech įmonių ir startuolių poreikius, padėti jiems įgyti naujų žinių, atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas, siūlyti pažangias inovacijas vartotojams. 

LBChain ypatinga tuo, kad yra pirmoji tokio tipo finansų rinkos reguliuotojo (Lietuvos banko) konsultacijų ir technologinė platforma. Ji sukurta per dvejus metus trimis etapais. Per pirmąjį etapą buvo atrinkti kūrėjai ir sukurta koncepcija, per antrąjį – sukurtas ir išbandytas platformos prototipas, per trečiąjį vyko galutiniai jos bandymai ir tobulinimas.