Lietuvos bankas
2020-05-21
11

Lietuvos banko inicijuotas projektas LBChain – pirmoji pasaulyje reguliuotojo konsultacijų ir technologinė platforma, pagrįsta blokų grandinės technologija (angl. blockchain) – pasiekė finišą: įveikti visi trys jos kūrimo etapai. Gegužės 26 d. kviečiame stebėti renginį, skirtą LBChain projekto rezultatams apibendrinti ir ateities planams pristatyti.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu – pradžia 11 val. Stebėti bus galima per šią nuorodą

LBChain kūrėjai IBM Polska Sp. z.o.o. ir TietoEvry pristatys galutines savo sprendimų versijas, trečiajame etape platformą bandžiusios FinTech įmonės pasidalys savo patirtimi, o Lietuvos bankas supažindins su LBChain ateities planais. Renginio programą rasite čia.

Kuriant ir tobulinant LBChain vienuolika įmonių iš aštuonių šalių jau išbandė daugiau nei dešimt įvairių finansinių produktų ir paslaugų.

Apie projektą
LBChain yra blokų grandinės technologija grįsta technologinė platforma, kurioje teikiamos konsultacijos reguliavimo bei technologijų klausimais ir FinTech įmonėms suteikiama prieiga prie bandomosios aplinkos. Ji kuriama siekiant padėti Lietuvos ir tarptautinėms finansų bei FinTech įmonėms ir startuoliams įgyti naujų žinių, atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas, siūlyti pažangias inovacijas vartotojams. LBChain ypatinga tuo, kad yra pirmoji tokio tipo finansų rinkos reguliuotojo (Lietuvos banko) kuriama platforma.