Lietuvos bankas
Gegužės 26 11:00 - 13:00
Vilnius

Lietuvos banko inicijuotas LBChain projektas pasiekė finišą – įveikti visi trys blokų grandinės technologija (angl. blockchain) pagrįstos bandomosios ir konsultacijų platformos kūrimo etapai. Per trečiąjį ir paskutinį projekto etapą buvo atlikti galutiniai bandymai – įvairius finansų produktus platformoje išbandė penkios FinTech įmonės iš penkių šalių. 

2020 m. gegužės 26 d. Lietuvos bankas surengs tarptautinį renginį (jis bus tiesiogiai transliuojamas internetu) – apžvelgs LBChain projekto rezultatus: platformų kūrėjai pristatys galutines versijas, FinTech įmonės pasidalys savo produktų bandymo patirtimi, o Lietuvos bankas supažindins su LBChain ateities planais. 

Renginio (jis vyks anglų kalba) pradžia 11 val.

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI: LBChain potencialas – ateities technologijų lopšys, neribojamas nei geografinių, nei sektorių sienų

 

RENGINIO PROGRAMA

11.00

ĮŽANGINIS ŽODIS – LBChain: GALUTINIS ETAPAS IR KAS TOLIAU
Andrius Adamonis, Lietuvos bankas

11.10

LBCHAIN PLATFORMOS KŪRĖJŲ PRISTATYMAI 

  • IBM Polska Sp. z.o.o. (25 min.)

12.00

TREČIOJO ETAPO BANDYMŲ DALYVIŲ PRISTATYMAI

12.50

KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI, PABAIGOS ŽODIS

Apie projektą  

LBChain yra blokų grandinės technologija grįsta technologinė platforma, kurioje teikiamos konsultacijos reguliavimo bei technologijų klausimais ir FinTech įmonėms suteikiama prieiga prie bandomosios aplinkos. Ji kuriama siekiant padėti Lietuvos ir tarptautinėms finansų bei FinTech įmonėms ir startuoliams įgyti naujų žinių, atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas, siūlyti pažangias inovacijas vartotojams. LBChain ypatinga tuo, kad yra pirmoji tokio tipo finansų rinkos reguliuotojo (Lietuvos banko) kuriama platforma. 

LBChain technologinė platforma pagrįsta Hyperledger Fabric ir Corda technologijomis, jos prototipuose 11 įmonių iš aštuonių šalių jau išbandė įvairius skirtingus produktus: pinigų plovimo prevencijos, tarptautinių mokėjimų, mokėjimo žetonų, mobiliųjų kasos terminalų, mokėjimo kortelių, automatinio faktoringo procesų valdymo sprendimus, sutelktinio finansavimo ir akcijų, neįtrauktų į biržos prekybos sąrašus, pirkimo ir pardavimo platformas. 
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-27