Lietuvos bankas
Gegužės 26

Gegužės 26 d. prasidės 2022 metų Lietuvos konsultacijos pagal Tarptautinio valiutos fondo (TVF) steigimo sutarties IV straipsnį. Borja Gracia vadovaujama TVF misija Lietuvoje dirbs iki birželio 7 d.

Dvi savaites vyksiančių konsultacijų metu numatyti TVF ekspertų susitikimai su Lietuvos banko valdybos nariais ir departamentų atstovais. TVF misijos nariai taip pat susitiks su Finansų ministerijos ir kitų valstybės institucijų bei privačiojo sektoriaus atstovais.

TVF ekspertai susipažins su bendra Lietuvos makroekonomine būkle, darbo rinkos tendencijomis, padėtimi finansų sektoriuje, fiskaline politika, domėsis situacija energetikos sektoriuje bei kovos su klimato kaita politika. Ypatingas dėmesys bus skiriamas karo Ukrainoje poveikio Lietuvos ekonomikai ir finansų sektoriui vertinimui, taip pat Lietuvos ekonomikos prisitaikymui prie kylančių kainų. Tai yra pirmas kartas nuo pandemijos pradžios, kai TVF misija atvyksta į Lietuvą fiziškai – pastaruosius dvejus metus konsultacijos su TVF vykdavo nuotoliniu būdu.

TVF narė Lietuva yra nuo 1992 m. Šiuo metu TVF priklauso 190 šalių.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-26