Lietuvos bankas
2019-06-25
11

Darbą Lietuvoje baigusi Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misija šiandien pristatė rekomendacijas.

„Žvelgdami į priekį, su TVF misijos ekspertais sutariame, kad Lietuvos ūkio augimo tempas artimiausiais metais lėtės. Tokia perspektyva, ypač aštrėjančios tarptautinės prekybos įtampos ir kitų pasaulio ekonomikos raidos neapibrėžtumų kontekste, reikalauja nuoseklios anticiklinės orientacijos ir kryptingo rengimosi atremti galimus sukrėtimus“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Jis pabrėžia, kad šiandien galimiems netikėtumams Lietuva pasirengusi geriau nei prieš ankstesnę krizę, tačiau erdvės didinti atsparumą dar yra. Lietuvos banko vadovo įsitikinimu, siekiant užtikrinti tvarią fiskalinę politiką, būtina vengti bet kokių sprendimų, didinančių jos procikliškumą, ir neatidėliojant šalinti didėjančią įtampą dėl prisiimtų įsipareigojimų didinti viešąsias išlaidas.

Teigiamai įvertinęs Lietuvos bankų būklę ir šalies institucijų pastangas skatinti naujas finansines technologijas (FinTech), siekiant didinti konkurenciją finansų sistemoje, TVF nurodė, kad viena esminių rizikų šalies finansų sistemai susijusi su pinigų plovimo prevencija. TVF vertinimu, matoma pažanga įgyvendinant tarptautines rekomendacijas. Lietuvos bankas, reaguodamas į šias rekomendacijas, šių metų vasarį įsteigė atskirą pinigų plovimo prevencijos skyrių. Bet itin svarbu šiuos klausimus sprendžiančioms institucijoms užtikrinti pakankamus šios srities rizikoms valdyti reikalingus tiek žmogiškuosius, tiek ir finansinius išteklius.

Tarptautinio valiutos fondo rekomendacij0s Lietuvai.