Lietuvos bankas
2011-05-20

Šiandien Vilniuje Lietuvos, Latvijos ir Estijos centrinių bankų atstovai aptars trijų šalių ekonominę ir finansų raidą, tarptautinio bendradarbiavimo ir rizikos valdymo aktualius klausimus.

„Bendrame posėdyje bus pristatytos kiekvienos Baltijos valstybės makroekonominės raidos apžvalgos. Kiti centrinių bankų veiklos aspektai bus nagrinėjami makroekonomikos ir tyrimų, veiklos rizikos valdymo, Europos ir tarptautinių reikalų darbo grupėse“, – komentavo Lietuvos banko Tarptautinių ryšių departamento direktorius Justas Minkevičius.

Jis pažymėjo, kad tarp svarbiausių ir įdomiausių šių metų dienotvarkės temų – centrinių bankų vykdomi ekonominių tyrimų darbai, makroekonomikos ir finansų sektoriaus analizės ir prognozavimo modelių taikymas, pasirengimo euro įvedimui ir pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai klausimai.

Toks seminaras pirmą kartą surengtas prieš aštuoniolika metų. Pagal susitarimą šį renginį kiekvienais metais paeiliui organizuoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos centriniai bankai savo šalyse.