Lietuvos bankas
2018-05-31
  • Fotolia_204049454_Subscription_Monthly_M.jpg
     
11

Šiandien ir rytoj Minske Lietuvos banko ir Baltarusijos nacionalinio banko vadovai aptars ekonominę plėtrą Baltarusijoje bei Lietuvoje, abiejų šalių centrinių bankų bendradarbiavimą. Vyks diskusijos dėl skaitmeninių technologijų plėtros bankų sektoriuje.

Viena iš svarbiausių susitikimo temų – Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos centrinių bankų konsorciumo šių metų pradžioje pradėto Europos Sąjungos Dvynių projekto įgyvendinimas. Projektas skirtas stiprinti Baltarusijos nacionalinio banko gebėjimams efektyviai vykdyti pagrindines funkcijas keliose svarbiose veiklos srityse: mokėjimo sistemų, bankų priežiūros, finansinio stabilumo, vartotojų apsaugos ir komunikacijos. Jis bus vykdomas pusantrų metų, o šiame susitikime numatyta aptarti iki šiol atliktus ir planuojamus darbus.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis Minske yra atsakomojo vizito. Daugiau kaip prieš metus Lietuvos banke lankėsi Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko Pavelo Kalauro (Pavel Kallaur) vadovaujama delegacija.

Lietuvos ir Baltarusijos centrinių bankų techninis bendradarbiavimas vyksta ne vieni metai keičiantis vidaus audito, žmogiškųjų išteklių, veiklos valdymo, finansų rinkos priežiūros, komunikacijos ir kitų sričių gerąja praktika. Be to, Lietuvos monetų kalykla nuo 2001 m. Baltarusijos nacionalinio banko užsakymu kaldina baltarusių kolekcines monetas. Kaimyninės šalies apyvartoje naudojamas monetas nukaldino Lietuvos monetų kalykla kartu su Slovakijos monetų kalykla.