Artimiausias dvi dienas Lietuva bus panelinių duomenų ekspertų susitikimo vieta – Lietuvos bankas kartu su Vilniaus universitetu sostinėje liepos 4–5 dienomis rengia 25-ąją tarptautinę panelinių duomenų konferenciją.
„Konferencija bus puiki proga stiprinti ryšius tarp profesionalių ekonomikos srities tyrėjų. Politikos formuotojų, kaip antai centrinių bankų ir akademinės bendruomenės atstovų, bendradarbiavimas padeda geriau suprasti ekonomikos tendencijas ir šios žinios neša naudą visuomenei. Mūsų pavyzdys tą patvirtina. Kartu su Vilniaus universitetu sukūrėme Tyrimų centrą, kuris ne tik atlieka vertingus tyrimus, bet ir sukūrė studijų programą“, – teigia Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.
Konferencijos programą sudaro 29 sesijos, jose bus svarstoma 112 temų. Renginio epicentru taps 4 pagrindiniai pranešėjai: Manuel Arellano (CEMFI), Peter Egger (ETH Zurich), Ivan Fernandez-Val (Bostono universitetas) ir Bo Honore (Prinstono universitetas). Jų darbus spausdina pasaulinio lygio mokslo žurnalai „Econometrica”, „American Economic Review”, „Review of Economics Studies”.
Šiais metais į konferenciją atvyksta centrinių bankų ir universitetų atstovai iš penkių kontinentų. Daugiausia svečių laukiama iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų ir Vokietijos. Konferencijos tikslas – paskatinti ekonomistus, ekonometrijos ir statistikos specialistus, socialinės srities mokslininkus, tyrimams naudojančius panelinius duomenis, diskutuoti šios srities klausimais, pristatyti savo požiūrį, keistis įžvalgomis, stiprinti bendradarbiavimą.
Išsamiai apie 25-ąją tarptautinę panelinių duomenų konferenciją
Apie Lietuvos banko Tyrimų centrą
Tyrimų centras įsteigtas 2014 m. bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu. Vienas svarbiausių jo uždavinių – gerinti ekonomikos ir finansų mokslo kokybę Lietuvoje. Tyrimų centras kartu su Vilniaus universitetu sukūrė naujovišką ekonomikos bakalauro programą „Kiekybinė ekonomika“. Pagal šią programą bus rengiami specialistai, galintys dirbti šiuolaikinėje finansų industrijoje, studijos vyks anglų kalba ir vietoj įprastų ketverių metų truks tik trejus. Tai pirmoji ir kol kas vienintelė tokio pobūdžio programa Lietuvoje.