Lietuvos bankas paskelbė Tyrimų centro trečiojo CEFER iššūkio nugalėtojus
Šiemet itin gausaus dalyvių skaičiaus sulaukusį Lietuvos banko Tyrimų centro konkursą „CEFER Challenge“ laimėjo keturi Vienos ekonomikos ir verslo universiteto studentai. Kasmet rengiamame konkurse studentai skatinami mokytis ir ieškoti originalių sprendimų euro zonos makroekonomikos, Eurosistemos ir pinigų politikos įgyvendinimo klausimais.
„Džiaugiamės, kad surengėme jau trečiąjį CEFER iššūkį. Lietuvoje sakome, kad pirmas kartas – atsitiktinumas, antras kartas – sutapimas, o trečias kartas – jau tradicija. Dalyvių skaičius rodo, kad šis iššūkis studentams yra patrauklus ir vertingas. Tikiuosi, kad ši tradicija sėkmingai bus tęsiama ir toliau“, – studentus sveikino Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Julita Varanauskienė.
Šių metų CEFER iššūkis sulaukė dar daugiau pranešimų negu praėjusiais metais. Vaizdo pranešimus pateikė net trylika komandų iš aštuonių Europos Sąjungos valstybių. Šių metų iššūkio tema kvietė nagrinėti, kokias ekonomines ir finansines pasekmes geoekonominė fragmentacija daro euro zonai.
Iššūkyje dalyvavo ir penkios komandos iš Lietuvos universitetų. Vilniaus universiteto komanda pateko į antrąjį turą.
Gegužės pradžioje šešios finalininkų komandos dalyvavo nuotoliu vykusioje klausimų ir atsakymų sesijoje. Vertinimo komisija išrinko nugalėtojus. Jų komandą sudarė Leandro Bischof, John Ledvinsky, Christoph Walch ir Diego Ubierna Fonfría. Antrąją vietą laimėjo trys studentai iš to paties Vienos ekonomikos ir verslo universiteto, o garbės raštai įteikti trims studentams iš Stokholmo ekonomikos mokyklos.
„Labai malonu turėti galimybę įsitraukti į politines diskusijas. Man labai patiko šis iššūkis, buvo pravartu išgirsti kitų komandų požiūrį ir įsitraukti į realias problemas“, – teigė vienas iš šiemet laimėjusios komandos narių.
CEFER iššūkio organizatoriai iš Lietuvos banko Tyrimų centro pabrėžė, kad šis iššūkis prisideda prie sklaidos apie Tyrimų centro veiklą bei indėlį į ekonomikos mokslo raidą ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu lygiu. Tikimasi, kad jo populiarumas kasmet didės.
Per pristatymą nugalėtojų komanda aptarė įvairius aspektus, kaip geoekonominė fragmentacija gali paveikti makroekonomiką. Pasitelkę mikrolygmens duomenis, studentai parodė, kad prekybos politikos neapibrėžtumas gali paskatinti bankus sugriežtinti skolinimo kriterijus, slopinti įmonių investicinius sprendimus ir daryti spaudimą makroekonomikai.
Dar vienas iššūkio dalyvis sakė, kad visoms dalyvavusioms komandoms tai yra puiki mokymosi patirtis, buvo naudinga parengti pristatymą ir pasiklausyti kitų komandų pristatymų.
Komandos buvo vertinamos už ekonominę analizę, atsakymus į teisėjų klausimus, komandinį darbą ir pristatymą. Finaliniame konkurso etape teisėjavo Lietuvos banko valdybos narė J. Varanauskienė, Lietuvos banko Tyrimų centro ir Taikomųjų makroekonominių tyrimų skyriaus vadovė Aurelija Proškutė, AB „Nasdaq Vilnius“ atstovas Antanas Bielinis ir Rūta Kriščiūnaitė iš VĮ „Investuok Lietuvoje“.