Lietuvos bankas
2019-09-09
11

Kuriama unikali LBChain platforma jau įveikė du trečdalius kelio, šiandien Vilniuje per tarptautinį renginį projekto dalyviai pristatė sukurtus prototipus. Lietuvos banko ir Europos Centrinio Banko atstovai išsakė šių institucijų požiūrį į blokų grandinės technologijos (angl. blockchain) ir kitų inovacijų panaudojimo galimybes bei reguliavimo klausimus.

„Inovacijos sparčiai keičia finansų pasaulį ir Lietuvos bankas šiame greitkelyje nori būti ne keleivis, o vairuotojas. Mums labai svarbu ne tik stebėti technologijų pokyčius, bet ir dalyvauti jas kuriant: ir kad padėtume FinTech įmonėms tobulėti, ir kad vartotojus pasiektų ne tik patrauklūs, bet visų pirma saugūs ir išbaigti produktai bei paslaugos“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Jis pridūrė, kad „LBChain“ potencialas akivaizdus – nors blokų grandinės technologijų bandomoji platforma dar kuriama, jos prototipuose jau sėkmingai išbandyti itin plataus spektro produktai. Tikėtina, kad anksčiau ar vėliau jie bus prieinami klientams.  

Tikrindamos trijų LBChain prototipų galimybes ir juos tobulindamos, šešios įmonės iš trijų šalių išbandė įvairius skirtingus produktus: pinigų plovimo prevencijos, tarptautinių mokėjimų, mokėjimo žetonų, mobiliųjų kasos terminalų, mokėjimo kortelių, automatinio faktoringo procesų valdymo sprendimus, sutelktinio finansavimo ir akcijų, neįtrauktų į biržos prekybos sąrašus, pirkimo ir pardavimo platformas.

Rugsėjo pabaigoje baigiamajam etapui bus atrinkti du platformos prototipai iš trijų, nuo spalio pradžios savo produktus juose galės išbandyti Lietuvos ir užsienio FinTech įmonės bei startuoliai. Šiuo metu vyksta jų registracija.

Numatoma, kad LBChain platforma pradės veikti 2020 m. kovo mėn.

Plačiau apie renginį

Apie projektą
LBChain yra blokų grandinės technologija pagrįsta technologinė platforma, kurioje teikiamos konsultacijos reguliavimo bei technologijų klausimais ir FinTech įmonėms suteikiama prieiga prie bandomosios aplinkos. Ji kuriama siekiant padėti Lietuvos ir tarptautinėms finansų bei FinTech įmonėms bei startuoliams įgyti naujų žinių, atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas, siūlyti pažangias inovacijas vartotojams. LBChain ypatinga tuo, kad yra pirmoji tokio tipo finansų rinkos reguliuotojo (Lietuvos banko) kuriama platforma.