Lietuvos bankas
2013-08-29

Panaikintas UAB FMĮ „FINBALTUS“ licencijos galiojimas; sudaryta nauja UAB Lietuvos monetų kalyklos valdyba; nesuteiktas leidimas steigti kredito uniją

Panaikintas UAB FMĮ „FINBALTUS“ licencijos galiojimas

Lietuvos banko valdyba panaikino uždarosios akcinės bendrovės finansų maklerio įmonės ,,FINBALTUS“ finansų maklerio įmonės A kategorijos licencijos galiojimą. Nutarimas priimtas atsižvelgiant į įmonės pateiktą prašymą.

,,FINBALTUS“ dėl susikaupusių nuostolių nebevykdo kapitalo pakankamumo normatyvų. Bendrovės akcininkai nebeketina investuoti daugiau lėšų į jos plėtrą.

Pažymėtina, kad ,,FINBALTUS“ neturi įsipareigojimų ir mokėtinų sumų klientams.

Sudaryta nauja UAB Lietuvos monetų kalyklos valdyba

Lietuvos banko valdyba paskyrė du naujus UAB Lietuvos monetų kalyklos valdybos narius: Lietuvos banko Organizacijos tarnybos direktorių Vygantą Reifoną ir Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos direktorių Mindaugą Vaičiulį.

Rugpjūtį Lietuvos banko kontroliuojamos valstybės valdomos įmonės UAB Lietuvos monetų kalyklos valdyboje darbą pradėjo du nepriklausomi valdybos nariai Linas Čereška ir Giedrius Makauskas, atrinkti viešo konkurso būdu. G. Makauskas yra UAB „Dynamic Solutions“ valdybos pirmininkas, prieš tai jis dirbo UAB „Omnitel“ marketingo direktoriumi. L. Čereška 8 metus vadovavo UAB „BIOK laboratorija“, kuri buvo ne kartą apdovanota už technologines inovacijas. Prieš tai L. Čereška vadovavo marketingo ir pardavimo skyriams siuntų ir telekomunikacijų bendrovėse.

Lietuvos monetų kalykla įsteigta Lietuvos Vyriausybės nutarimu 1990 m. Bendrovės misija – profesionaliai kaldinti geros kokybės Lietuvos Respublikos apyvartines ir kolekcines (progines) monetas, teikti apyvartinių ir kolekcinių monetų gamybos paslaugas užsienio valstybėms, vykdyti kitą įvairiapusę gamybinę komercinę veiklą monetų ir monetų gamybai artimose srityse. Bendrovės apyvarta 2012 m. siekė 11 mln. litų, įmonėje dirba 47 darbuotojai. 100 % įmonės akcijų valdo Lietuvos bankas.

Nesuteiktas leidimas steigti kredito uniją

Lietuvos banko valdyba atsisakė išduoti leidimą steigti Baltijos kredito uniją.

Išnagrinėjus pateiktus dokumentus, padarytos išvados, kad steigiama kredito unija neužtikrins saugios ir patikimos veiklos, pateikta ne visa teisės aktuose nustatyta informacija apie steigiamos kredito unijos vadovus.

Leidimas įsteigti kredito uniją yra viena iš dviejų kredito unijos vertinimo, numatyto Kredito unijų įstatymo 8 ir 9 straipsniuose, dalių. Vertinant analizuojamos kredito unijos galimybės vykdyti saugią ir patikimą kredito unijos veiklą, vertinama kredito unijos atitiktis galiojantiems teisės aktams.