Lietuvos bankas
2019-12-30
11

NEO Finance netinkamai reklamavo paslaugas
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, ištyrusi 2019 m. liepos mėn. socialiniame tinkle „Facebook“, www.paskoluklubas.lt ir kitose interneto svetainėse transliuotas NEO Finance, AB, reklamas, nustatė, kad bendrovė, reklamuodama savo paslaugas, netinkamai pateikė standartinę informaciją apie vartojimo kreditus (ji turi būti pateikiama aiškiai ir pastebimai) ir taip pažeidė Vartojimo kredito įstatymo reikalavimus. Už šį pažeidimą Lietuvos banko Priežiūros tarnyba skyrė NEO Finance, AB, 4 500 Eur baudą.

Priežiūros tarnyba atkreipia vartojimo kredito davėjų dėmesį, kad finansinių paslaugų reklamos reikalavimai yra išsamiai aprašyti Lietuvos banko paskelbtose Finansinių paslaugų reklamos gairėse. Ši informacija gali padėti vartojimo kredito davėjams išvengti klaidų užsakant ir skelbiant finansinių paslaugų reklamą. 

Lietuvos bankas davė nurodymą blokuoti dvi interneto svetaines 
Gavęs teismo leidimą, Lietuvos bankas nurodė tinklo paslaugų teikėjams kuo skubiau panaikinti galimybę pasiekti interneto svetaines skyway.capital ir sky-way.lt – jos naudojamos nelegaliai siūlant ir teikiant Lietuvoje sutelktinio finansavimo platformos operatoriaus paslaugas.

Blokuojamų interneto svetainių sąrašas

Papildytas Viešasis elektroninių pinigų įstaigų tarpininkų sąrašas
Atsižvelgdama į elektroninių pinigų įstaigos UAB „Pervesk“ prašymą ir išnagrinėjusi pateiktą informaciją, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba įrašė šios bendrovės tarpininkę Era Finance Ltd į Viešąjį elektroninių pinigų įstaigų tarpininkų sąrašą. 


***

Informaciją apie Lietuvos banko pritaikytas poveikio priemones, skundus, pateiktus dėl pritaikytų poveikio priemonių, ir jų nagrinėjimo rezultatus rasite čia.