Lietuvos bankas
2013-11-27

Konkurso „Vilniaus svetingumas 2013“ komisija kartu su vilniečiais ir miesto svečiais Lietuvos banko Pinigų muziejų išrinko kaip svetingiausią muziejų Vilniuje.

„Šis apdovanojimas – puikus mūsų darbo įvertinimas, patvirtinantis storoje muziejaus atsiliepimų knygoje paliekamus vilniečių ir miesto svečių įspūdžius ir padėkas. Lankytojai labiausiai vertina muziejaus darbuotojų malonų bendravimą, įdomias ir turiningas ekspozicijas, jų interaktyvumą. Nepamirštama, kad esame svetingi ir žmonėms su negalia“, – sako Lietuvos banko Pinigų muziejaus vedėjas Vidmantas Laurinavičius.

Nuo 2013 m. gegužės iki spalio mėnesio vilniečiai kartu su miesto svečiais buvo kviečiami internetu rinkti svetingiausias Vilniaus lankytinas vietas. Nuo 2008 m. Vilniaus miesto savivaldybės Turizmo skyriaus organizuojamu konkursu „Vilniaus svetingumas“ skatinama svetingiau aptarnauti vilniečius ir miesto svečius, gerinti Vilniaus miesto įvaizdį ir teikiamų paslaugų kokybę, siekti, kad Vilnius taptų viena iš svetingiausių Europos sostinių.

Vilniaus Rotušėje vykusioje iškilmingoje „Vilniaus svetingumas 2013“ apdovanojimų ceremonijoje už svetingumą apdovanoti įvairūs sostinės viešbučiai, svečių ir jaunimo nakvynės namai, restoranai, kavinės, muzikiniai klubai, muziejai, galerijos, krautuvėlės, atvykstamojo turizmo agentūros.

img_5568.jpg

Nuotr. S. Žiūros

Per  šių metų dešimt mėnesių Pinigų muziejų jau aplankė 30 tūkst. lankytojų.

Lietuvos banko Pinigų muziejus įsikūręs Vilniaus centre – Gedimino prospekto ir Totorių gatvės sankirtoje. Čia, per du aukštus išsidėsčiusiose penkiose salėse, galima susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Be to, lankytojas gali pats aktyviai dalyvauti pažinimo procese – savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek jis kainuotų, jei būtų auksinis, platininis ar sidabrinis.

Muziejaus lankymas ir ekskursijos nemokamos, muziejaus durys atviros antradieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 val., o šeštadieniais – nuo 10 iki 17 val.