Lietuvos bankas
2014-05-23

Didžiausias pasaulyje kelionių portalas TripAdvisor Lietuvos banko Pinigų muziejui įteikė aukščiausios kokybės sertifikatą (angl. Sertificate of Excellence 2014 Winner). Tokį pripažinimą muziejus pelnė įvertinus vietos ir užsienio lankytojų atsiliepimus.

Kokybės sertifikatai įteikiami įvairiose šalyse geriausiai lankytojų vertinamiems muziejams, teatrams, viešbučiams, restoranams, kitoms lankytinoms vietoms.

„Oficialus puikiausio muziejaus apdovanojimas – itin reikšmingas ir pelnytas įvertinimas, suteikiantis pripažinimą visame pasaulyje. Jis pelnomas lankytojų vertinimu, o tai yra svarbiausia kiekvienai organizacijai“, – rašoma TripAdvisor prezidento komercijai Marko Šarono (Marc Charron) Pinigų muziejui atsiųstame laiške.

TripAdvisor – didžiausias pasaulyje kelionių portalas. Jame skelbiami keliautojų atsiliepimai apie aplankytas vietas, pateikiama plataus pobūdžio informacija, susijusi su skirtingomis kelionių alternatyvomis. Šis portalas vienija didžiausią keliautojų bendruomenę – jį per mėnesį aplanko daugiau kaip 260 mln. žmonių iš viso pasaulio, jame pateikiama 4 mln. lankytinų vietų – viso pasaulio muziejai, restoranai, apgyvendinimo paslaugas teikiančios įstaigos, nepakartojami gamtos kampeliai ir kita.

Lietuvos banko Pinigų muziejus įsikūręs Vilniaus centre – Gedimino prospekto ir Totorių gatvės sankirtoje. Čia, per du aukštus išsidėsčiusiose penkiose salėse, galima susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Be to, lankytojas gali pats aktyviai dalyvauti pažinimo procese – savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek jis kainuotų, jei būtų auksinis, platininis ar sidabrinis, o sėkmingai atsakęs į testų klausimus – pasigaminti banknotą su savo atvaizdu.

Nuo 2011 m. pradžios, kai Pinigų muziejus atvėrė duris, jį aplankė daugiau kaip 100 tūkst. lankytojų iš Lietuvos ir užsienio.

Pinigų muziejus yra gavęs ne vieną apdovanojimą: draugiškiausio neįgaliesiems muziejaus (Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, 2012 m.), draugiškiausio Vilniaus muziejaus (European Destinations of Excellence, 2013 m.), svetingiausio Vilniaus muziejaus (Vilniaus svetingumas, 2013 m.), Europos muziejų forumo nominuotas apdovanojimui „Europos metų muziejus 2014“. Jis taip pat patenka į geriausiai įvertintų viso pasaulio valstybių centrinių bankų muziejų penketuką.

Muziejaus lankymas ir ekskursijos – nemokamos, muziejaus durys atviros antradieniais–penktadieniais nuo 10 iki 19 val., o šeštadieniais – nuo 11 iki 18 val.