Lietuvos bankas
2018-03-16
11

Šalies ir užsienio programinės įrangos kūrėjai kviečiami teikti siūlymus dėl Lietuvos banko diegiamos finansinių technologijų (FinTech) inovacijos – blokų grandinės technologija (angl. blockchain) pagrįstos technologinės platformos „LBChain“ sukūrimo.

„Jau dabar jaučiame didžiulį įrangos kūrėjų susidomėjimą „LBChain“ platforma. Ji unikali tuo, kad tai būtų viena pirmųjų pasaulyje tokio pobūdžio finansų rinkos reguliuotojo kuriama platforma, kurioje verslas galėtų išbandyti ir diegti vartotojams naudingas ir pažangias finansų paslaugų inovacijas“ – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Lietuvos bankas paskelbė ikiprekybinio pirkimo kvietimą teikti pasiūlymus sukurti „LBChain“ platformą-paslaugą. Numatoma, kad projektas bus pradėtas įgyvendinti vasarą ir dar labiau paskatins FinTech įmonių plėtrą bei steigimąsi Lietuvoje.

Lietuvos banko plėtojama „LBChain“ platforma padėtų Lietuvos ir tarptautinėms įmonėms įgyti naujų žinių, vykdyti blokų grandinės technologijos tyrimus, pritaikant ir išbandant šia technologija pagrįstas paslaugas finansų įstaigų veikloje.

Finansinių paslaugų veiklai palankios reguliacinės ir priežiūrinės aplinkos sudarymas ir inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos banko veiklos krypčių.