Lietuvos bankas
2019-10-22
11

Blokų grandinės technologija pagrįstos LBChain platformos kūrimo konkurse iš trijų tiekėjų liko du – tolesniam etapui Lietuvos bankas pasirinko IBM Polska Sp. z.o.o. ir „Tieto Lietuva“, UAB, siūlomus sprendimus. Kuri bendrovė taps konkurso nugalėtoja, paaiškės po netrukus prasidėsiančių bandymų.

„Galutiniai bandymai parodys, kurio tiekėjo sprendimas priimtinesnis rinkos dalyviams. Mums svarbu, kad ji būtų kuo universalesnė ir joje galima būtų bandyti ne tik jau egzistuojančius produktus ar paslaugas, bet ir tuos, kurie šiandien galbūt yra tik finansų architektų mintyse“, – sako LBChain projekto vadovas Andrius Adamonis.

Šiuo metu Lietuvos bankas registruoja dalyvius LBChain bandymams, kurių metu FinTech įmonės ir startuoliai platformoje galės išmėginti savo produktus. Registruotis galima čia.

LBChain platforma iš karto išsprendžia keletą problemų, su kuriomis susiduria finansų inovatoriai. Dažniausiai jie turi drąsių ir inovatyvių idėjų, tačiau jiems trūksta žinių apie šalyje veikiančią finansų ekosistemą, galiojančius reikalavimus ir galimybių sprendimus išbandyti saugioje ir inovacijoms palankioje aplinkoje. LBChain atliepia visus šiuos poreikius – Lietuvos bankas konsultuos reguliavimo klausimais, o blokų grandinės technologijos integruotojai padės tobulinti finansinius sprendimus techniniu ir technologiniu aspektais. 

„Tai reiškia, kad iš esmės pakanka ateiti vien su įdomia idėja ir LBChain padės ją ištobulinti iki rinkai pritaikyto produkto ar paslaugos“, – sako A. Adamonis.   

LBChain technologinė platforma pagrįsta Hyperleger Fabric ir Corda technologijomis, jos prototipuose įmonės iš trijų šalių jau išbandė įvairius skirtingus produktus: pinigų plovimo prevencijos, tarptautinių mokėjimų, mokėjimo žetonų, mobiliųjų kasos terminalų, mokėjimo kortelių, automatinio faktoringo procesų valdymo sprendimus, sutelktinio finansavimo ir akcijų, neįtrauktų į biržos prekybos sąrašus, pirkimo ir pardavimo platformas. 

Apie projektą 
LBChain yra blokų grandinės technologija pagrįsta technologinė platforma, kurioje teikiamos konsultacijos reguliavimo bei technologijų klausimais ir FinTech įmonėms suteikiama prieiga prie bandomosios aplinkos. Ji kuriama siekiant padėti Lietuvos ir tarptautinėms finansų bei FinTech įmonėms ir startuoliams įgyti naujų žinių, atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas, siūlyti pažangias inovacijas vartotojams. LBChain ypatinga tuo, kad yra pirmoji tokio tipo finansų rinkos reguliuotojo (Lietuvos banko) kuriama platforma.