Lietuvos bankas
2019-09-03
11

Lietuvos banko kuriamas LBChain projektas žengia į baigiamąjį etapą – jau netrukus FinTech įmonės ir startuoliai galės šios technologinės bandymų platformos prototipuose išbandyti savo produktus.

2019 m. rugsėjo 9 d. Lietuvos bankas organizuoja tarptautinį renginį „LBChain pažanga: pusiaukelė į sėkmę“ („LBChain progress: midway to success“)

Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas apžvelgs inovacijas ir kaip jos pagyvins Lietuvos FinTech ekosistemą. Europos Centrinio Banko Rinkos infrastruktūros ir mokėjimų departamento Inovacijų komandos vadovas Dirkas Bullmannas pasisakys apie blokų grandinės technologijas, virtualųjį turtą ir stabiliąsias kriptovaliutas (angl. stablecoins) iš centrinio banko perspektyvos.

Unikalaus Lietuvos banko projekto dalyviai pristatys darbo rezultatus – sukurti trys techologinės platformos prototipai. Šešios FinTech įmonės iš trijų šalių juose jau išbandė savo produktus, taip prisidėdamos prie prototipų tobulinimo. Dabar prieiga prie LBChain platformos bus atverta plačiai – savo produktus galės bandyti blokų grandinės technologija (angl. blockchain) pagrįstus produktus kuriančios FinTech įmonės ir startuoliai. Atranka jau prasideda, tad visus norinčius dalyvauti bandymuose, Lietuvos bankas kviečia kreiptis.

Registruotis į renginį galima pagal šią nuorodą.

Renginys vyks finansinių technologijų centre „Rockit“ (Gynėjų g. 14, Vilnius), pradžia – 10 val. 

Renginio programa

Apie projektą
LBChain yra blokų grandinės technologija pagrįsta technologinė platforma, kurioje teikiamos konsultacijos reguliavimo bei technologijų klausimais ir FinTech įmonėms suteikiama prieiga prie bandomosios aplinkos. Ji kuriama siekiant padėti Lietuvos ir tarptautinėms finansų bei FinTech įmonėms bei startuoliams įgyti naujų žinių, atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas, siūlyti pažangias inovacijas vartotojams. LBChain ypatinga tuo, kad yra pirmoji tokio tipo finansų rinkos reguliuotojo (Lietuvos banko) kuriama platforma. Numatoma, kad ji pradės veikti 2020 m. kovo mėn.