Lietuvos bankas
2018-09-18
11

Šį rugsėjį 35 studentai pradėjo ekonomikos mokslus pagal naująją Vilniaus universiteto ir Lietuvos banko bakalauro programą „Kiekybinė ekonomika“. Per 3 metus studentai įgis tiek kiekybinių ir modeliavimo metodų taikymo patirties, tiek ir šiuolaikinės ekonomikos problemų sprendimo įgūdžių. Programos iniciatoriai teigia, kad pavyko suburti stiprių studentų komandą.

Vidutinis įstojusiųjų į šią programą balas 7,9, net 41 % įstojusiųjų turi bent vieną šimtuką iš valstybinio brandos egzamino.

„Stojantiems į šią programą buvo keliami didesni reikalavimai – kone dvigubai didesnis minimalus stojimo balas nei į kitas ekonomikos programas, taip pat motyvacijos pokalbis. Tai padėjo atsirinkti labiausiai motyvuotus studentus, pasiryžusius siekti geriausio rezultato“, – sako Povilas Lastauskas, Lietuvos banko Tyrimų centro vadovas.

Pirmuosius metus daugiausia dėmesio bus skiriama statistikos teorijos, matematinių metodų ir ekonomikos pagrindų mokslams – šiuos dalykus dėstys mokslininkai iš Lietuvos banko Tyrimų centro bei Vilniaus universiteto. Visos paskaitos vyksta anglų kalba.

Viena pirmųjų paskaitų įvyko Lietuvos banko Pinigų muziejuje. Studentai susitiko su Lietuvos banko Tyrimų centro komanda ir valdybos nariu Marium Jurgilu. Susitikimo metu M. Jurgilas studentams papasakojo, ką veikia centrinis bankas ir kokie jo tikslai, kas yra pinigų politika ir kaip ji vykdoma. Studentai itin domėjosi paties Mariaus karjera ir kas paskatino jį apsispręsti prieš šešerius metus grįžti į Lietuvą. Susitikimas, kaip ir visos paskaitos, vyko anglų kalba.

Daugiau informacijos apie naująją bakalauro programą „Kiekybinė ekonomika“ galite sužinoti peržiūrėję video įrašą.

 

Daugiau informacijos rasite čia.