Lietuvos bankas
2022-08-29
11

Rugsėjo 6 d. centrinis bankas į apyvartą išleis kolekcinę monetą, skirtą Lietuvos Valstybės Konstitucijos 100-mečiui. Šią monetą nuo rugpjūčio 30 d. 8.00 val. bus galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt.  

50 eurų aukso monetos reverse – simbolių kalba perteikiami Lietuvos Valstybės Konstitucijoje įtvirtinti demokratiniai valstybės kūrimo pamatai. Monetos averse – stilizuotas Lietuvos Respublikos herbo simbolis Vytis, žemiau jo – nominalas, viršuje puslankiu užrašyta „LIETUVA“.

Aukso moneta, kurios svoris 7,78 g, išleidžiama 3 000 vnt. tiražu. Monetos dizainą sukūrė dailininkas Egidijus Rapolis. Moneta nukaldinta UAB „Lietuvos monetų kalykloje“.

Monetą lydinčios skrajutės tekstą parašė istorikas dr. Saulius Kaubrys.

Vienas pirkėjas, pirkdamas kolekcinę aukso monetą iš anksto ar monetos išleidimo dieną, galės nusipirkti ne daugiau kaip 1 vnt. Taip siekiama suteikti galimybę įsigyti monetų didesniam pirkėjų skaičiui.

Kolekcinės monetos, skirtos Lietuvos Valstybės Konstitucijos 100-mečiui, pristatymas įvyks rugsėjo 5 d., pirmadienį, 11.30 val. Konstituciniame Teisme (Gedimino pr. 36, Vilnius).

Naująją monetą pristatys Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus ir Konstitucinio Teismo pirmininkė Danutė Jočienė. Apie 1922 m. Konstituciją trumpai papasakos dr. Saulius Kaubrys.

Renginio dalyviai galės apžiūrėti ir nufotografuoti ar nufilmuoti monetą. Norintys taip pat bus kviečiami apsilankyti Konstitucinio Teismo muziejuje. Monetos sutiktuves organizuoja Lietuvos bankas ir Konstitucinis Teismas.

Renginyje mielai laukiami ne tik žiniasklaidos atstovai, bet ir visi, besidomintys Lietuvos banko leidžiamomis monetomis ir (ar) Konstitucinio Teismo veikla, Lietuvos istorija.