Lietuvos bankas
2019-07-16
11

Prieš kelias savaites įkurta „GovTech“ laboratorija pradeda veiklą: Lietuvos bankas ieško technologinio sprendimo, leisiančio automatiškai gauti priežiūrai reikalingus duomenis iš rinkos dalyvių ir taip galėsiančio sumažinti administracinę naštą.

Visi finansų rinkos dalyviai privalo teikti duomenis Lietuvos bankui apie savo veiklą. Šiuo metu mokėjimo paslaugų teikėjai (bankai, kredito unijos, kitos kredito įstaigos, elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigos) turi teikti statistines ataskaitas, o elektroninių pinigų įstaigos ir mokėjimo įstaigos – priežiūrai skirtas ataskaitas. Tam, kad sugeneruotų ataskaitą, finansų rinkos dalyvis turi parengti savo sistemas taip, kad jos suagreguotų duomenis pagal konkrečių ataskaitų reikalavimus. Tokias ataskaitas tenka rengti ir rankiniu būdu. Procesas reikalauja daug laiko ir nemažai išteklių. Siekdamas sumažinti administracinę naštą, Lietuvos bankas ieško inovatyvaus sprendimo, kuris leistų jam gauti reikiamus duomenis ir automatiškai juos perkelti į ataskaitas.

Nauda būtų apibusė – finansų rinkos dalyviui nebereikėtų pritaikyti savo sistemų pagal ataskaitų reikalavimus ir rinkti duomenų rankiniu būdu – juos Lietuvos bankas gautų automatiškai ir susigeneruotų reikiamas ataskaitas. Taip būtų išvengta klaidų, skirtingo reikalavimų traktavimo ir vėlavimų.

Visus besidominčius Lietuvos bankas kviečia į pristatymą liepos 24 d. 9 val., kur plačiau pristatys idėjas ir projektus, kvies diskusijai ir atsakys į klausimus.

GovTech – tai inovatyvių technologinių priemonių, kuriomis ieškoma sprendimų, kaip stiprinti viešąjį sektorių, įskaitant jo teikiamas paslaugas, visuma.

Išsamiau apie „GovTech Lab“

„GovTech Lab“ sesija prasideda: viešasis sektorius skelbia iššūkius ir laukia startuolių