Lietuvos bankas
2021-07-05
11

2021 m. pirmojo ketvirčio Lietuvos finansinės sąskaitos

2021 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje namų ūkių1 finansinis turtas buvo 56,7 mlrd. Eur, ir daugiau nei keturis kartus viršijo įsipareigojimus, kurie to paties laikotarpio pabaigoje sudarė 13,4 mlrd. Eur.

Daugiausia namų ūkių finansinio turto sutelkta ne finansų bendrovėse – 23,3 mlrd. Eur. Įsipareigojimai šioms bendrovėms sudarė 0,8 mlrd. Eur. Namų ūkių finansinis turtas pinigų finansų įstaigose sudarė 22,2 mlrd. Eur, o įsipareigojimai buvo du kartus mažesni ir sudarė 11,3 mlrd. Eur. Mažiausios namų ūkių investicijos – investiciniuose fonduose. Finansinis turtas šiame sektoriuje sudarė tik 0,5 mlrd. Eur.

Informuojame duomenų vartotojus, kad Lietuvos bankas iš Lietuvos statistikos departamento perėmė metinių finansinių sąskaitų statistikos sudarymą ir publikavimą. 1995–2020 m. finansinių sąskaitų duomenys Lietuvos banko interneto svetainėje bus paskelbti spalio 4 d.

Daugiau 2021 m. pirmojo ketvirčio duomenų apie namų ūkių ir kitų sektorių finansinį turtą bei įsipareigojimus galima rasti Lietuvos banko interneto svetainės skiltyse Finansinių sąskaitų statistika, Lietuvos ekonomikos institucinių sektorių skolos rodikliai ir Namų ūkių finansinis turtas ir įsipareigojimai.

Pasinaudokite įrankiu Mano duomenų rinkiniai. Susikurkite duomenų rinkinius, jie bus išsaugoti jūsų paskyroje, o duomenys automatiškai atsinaujins, kai tik bus paskelbti.

Pranešimo pdf versija (57.5 KB download icon)

1Įskaitant namų ūkiams paslaugas teikiančias ne pelno institucijas.