Lietuvos bankas

Kelionių draudimu dažniausiai draudžiamasi vykstant į kelionę į užsienio šalį. Šis draudimas yra trumpalaikis ir dažniausiai trunka tiek, kiek ir pati kelionė.

Juo gali būti apsidraudžiama nuo įvairiausių rizikų: nuo sveikatos sutrikimų, neįvykusios kelionės, prarasto bagažo iki civilinės atsakomybės ar teisinių išlaidų draudimo. Todėl, renkantis kelionių draudimo apsaugą, reikėtų įvertinti, kokie  Jūsų poreikiai (pvz., gal Jums nėra reikalingas sveikatos draudimas, jei vykstate į šalį, kurioje galioja Europos sveikatos draudimo kortelė).

Renkantis kelionių draudimą, svarbu atkreipti dėmesį į sutarties sąlygas dėl šalių, į kurias ketinate vykti (tai ypač buvo aktualu per pandemiją, taip pat vykstant į šalis, kuriose kilę visuotinių neramumų ar karas). Dažnai draudimo apsauga tose šalyse, kuriose kyla itin didelė rizika keliautojo turtui, sveikatai ar gyvybei nėra suteikiama.

Taip pat svarbu, prieš vykstant į kelionę, turėti aiškią informaciją apie savo veiksmus (pvz., kokiu tel. nr. turėtumėte skambinti norėdami pranešti apie įvykį, kokią medicinos įstaigą turėtumėte rinktis, kokius dokumentus turėtumėte rinkti ir išsaugoti ir pan.), jei kitoje šalyje įvyktų į vykis, dėl kurio kreiptumėtės į draudimo įmonę.

Pažymėtina, kad kelionių draudimo apsaugą gana dažnai automatiškai suteikia tam tikri kiti finansiniai produktai, kuriais dažnai naudojatės, pavyzdžiui, kredito kortelės. Todėl, prieš nuspręsdami sudaryti kelionių draudimo sutartį, turėtumėte įsivertinti, ar Jūs neturite tokios apsaugos.

[[#ex]]

Kam reikalingas kelionių draudimas?

Kelionės dažniausiai siejasi su maloniais dalykais – tai atostogos, laisvalaikis, nauji įspūdžiai ir mieli prisiminimai. Vis dėlto net ir kelionėse atsitinka nemalonių įvykių, kurie gali sukelti didelių finansinių nuostolių. Būtent nuo tokių nuostolių ir apsaugo kelionės draudimas. 

Kelionės draudimas išlaidas padengs, jei kelionės metu susirgsite ar susižeisite, prarasite bagažą ar jūsų kelionė bus atšaukta, jei pamesite kelionės dokumentus, sukelsite nuostolius trečiosioms šalims ar jūsų namai bus apvogti jūsų kelionės metu (jei būsite pasirinkę atitinkamą apsaugą). Kiekviena draudimo bendrovė gali siūlyti skirtingas draudimines apsaugas, todėl renkantis kelionės draudimą labai svarbu atidžiai išnagrinėti, nuo kokių rizikų būsite apdrausti, išsiaiškinti visas draudimo taisykles ir sąlygas, taip pat franšizės dydį.

Svarbu! Prieš įsigydami kelionės draudimą, įvertinkite, kokias draudimines apsaugas jau turite (pavyzdžiui, kelionių draudimą su kredito kortele) – už tas pačias apsaugas neverta mokėti du kartus. 

Kaip įsigyti kelionių draudimą?

Jį galima įsigyti keliais būdais: gaunant jį su kredito kortele arba įsigyjant atskirą draudimo produktą (kelionės draudimą). 

 • Jei turite kredito kortelę, kartu su ja dažnai siūlomas ir kelionių draudimas. Tokiu atveju prieš kelionę patariama atidžiai išsinagrinėti draudimo taisykles ir sąlygas, išsiaiškinti, ar draudimas galioja visiems kartu keliaujantiems šeimos nariams, kokią apsaugą šis draudimas garantuoja. Įvertinę šią informaciją, galite nuspręsti, ar jums reikia papildomo draudimo kelionei, ar ne. 
 • Jei kredito kortelės ir kartu su ja siūlomo kelionių draudimo neturite, galite įsigyti atskirą kelionių draudimą, pasirinkdami įvairias draudimines apsaugas: nuo nelaimingų atsitikimų, bagažo praradimo ar kelionės išlaidų ir pan. Skirtingos bendrovės siūlo skirtingą apsaugų paketą, todėl, renkantis kelionių draudimą, svarbu įvertinti, kokios apsaugos reikia jums asmeniškai. 
Svarbu! Keliaujant Europoje taip pat pravers Europos sveikatos draudimo kortelė – ji galioja Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalyse ir Šveicarijoje ir padengia tik būtinąsias medicinos išlaidas ūmiai susirgus. Daugiau informacijos apie šią kortelę rasite čia.  Svarbu įsidėmėti, kad ši kortelė padengia tik medicinos išlaidas, tačiau tokių kaip bagažo draudimo, kelionės atšaukimo ar repatriacijos išlaidų – nepadengia. 

Kur galiu sudaryti kelionių draudimo sutartį? 

Lietuvoje kelionių draudimo paslaugas teikia draudimo įmonės

Kelionių draudimo sutartį galima sudaryti ir per draudimo tarpininkus. Jie už atlygį platina draudimo įmonių draudimo produktus. Draudimo tarpininkais gali būti draudimo brokerių įmonės arba draudimo agentai (fiziniai arba juridiniai asmenys). Draudimo įmonių ir draudimo brokerių įmonių sąrašus galite rasti Lietuvos banko interneto svetainėje. 

Kelionių draudimą dažnai galima įsigyti iškart perkant kelionę, skrydį lėktuvu ar rezervuojant viešbutį. Kelionių organizatoriai dažnai siūlo vienos draudimo bendrovės, su kuria turi sudarę sutartį, kelionių draudimą – tokiu atveju patariama pasidomėti ir palyginti draudimo pasiūlymą (draudimines apsaugas ir kainą) su kitų rinkos dalyvių pasiūlymais. 

Svarbu! Rinkdamiesi kelionių draudimą, pasistenkite palyginti bent kelių draudimo bendrovių pasiūlymus, taip pat pasidomėkite draudimo įmonės reputacija. 

Ką galiu apdrausti? 

Kiekviena draudimo bendrovė gali siūlyti skirtingas kelionių draudimo apsaugas, tačiau bendrai paėmus kelionių draudimą dažnai sudaro tokios apsaugos.

Medicinos išlaidų ir repatriacijos draudimas:

 • kompensuojamos medicinos išlaidos susirgus ūmiomis ligomis ar susižeidus kelionėje;
 • kompensuojamos parvežimo namo išlaidos, jei tam reikia ypatingų sąlygų (pvz., smarkiai susižalojus).

Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų:

 • jei dėl nelaimingo įvykio kelionės metu netenkamas visas darbingumas, jo dalis ar net gyvybė, išmokama draudimo išmoka ir padengiamos pargabenimo į tėvynę išlaidos. 

Civilinės atsakomybės kelionės metu draudimas:

 • kompensuojama žala, kurią vartotojas netyčia sukelia tretiesiems asmenims kelionės metu.

Bagažo praradimo ar sugadinimo draudimas:

 • kompensuojama žala, kurią vartotojas patiria, jei jo bagažas yra prarandamas, apgadinamas ar sugadinamas;
 • kompensuojamos išlaidos, susijusios su būtinųjų daiktų įsigijimu.

Kelionės atšaukimo draudimas:

 • kompensuojami nuostoliai, susiję su kelionės atšaukimu ar nutrūkimu, pavėlavimu išvykti ne dėl asmens kaltės ir pan. 

Kai kurios bendrovės siūlo įvairias papildomas apsaugas – tokias kaip:

 • kelionės dokumentų draudimas;
 • išsinuomoto automobilio išskaitos draudimas;
 • namų turto draudimas kelionės metu ir pan. 
Svarbu! Pirmiausia įvertinkite, kokios apsaugos yra svarbios Jums asmeniškai – neverta įsigyti brangesnio kelionių draudimo, jei dalis siūlomų apsaugų Jums yra visiškai neaktualios. 

Kokiais atvejais kelionės draudimas negalioja?

Nors kiekviena draudimo bendrovė turi savo draudimo taisykles ir sąlygas, kai kurios iš jų yra universalios, t. y. jūsų patirtų nuostolių draudimas nekompensuos, jei jie kilo dėl:

 • gamtos stichijų;
 • karo, teroro akto;
 • streikų;
 • draudėjo nusikalstamos veikos.
Svarbu! Jei kelionės metu ketinate užsiimti ekstremaliu sportu ar pramogomis, pasidomėkite, ar, atsitikus nelaimei, galios draudimo apsaugos. 

Informacija apie siūlomas apsaugas, esmines draudimo taisykles, nedraudiminius įvykius kiekvienam vartotojui turi būti pateikta privalomajame informaciniame draudimo dokumente. Tokį dokumentą draudimo bendrovės turi pateikti kiekvienam vartotojui, kuris ketina draustis. 

Kelionių draudimas


Kiek kainuoja kelionių draudimas?

Kelionės draudimo kaina priklauso nuo:

 • pasirinktų draudimo apsaugos sąlygų;
 • šalies, į kurią vykstate;
 • kelionės trukmės ir tikslo;
 • jūsų amžiaus.

Kaip pranešti draudimo bendrovei apie įvykį?

Apie draudiminį įvykį būtina pranešti draudimo bendrovei laikantis nustatytos tvarkos, su kuria derėtų susipažinti prieš kelionę. Ji turi būti aiškiai išdėstyta draudimo taisyklėse.  

[[#ex]]

Svarbu! Jei finansinį produktą įsigyjate naudodamiesi elektronine ar mobiliąja bankininkyste, susipažinkite su saugumo patarimais (695.7 KB download icon)!
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-05-15