Lietuvos bankas
tekstas

Sukčiai yra išradingi ir negailestingi – kasmet išvilioja milijonus eurų. Jie bando išgauti tavo duomenis, priversti tave pirkti neegzistuojančias prekes ar per suklastotas interneto platformas investuoti į nesamas finansų priemones.

Nesuteik jiems progos tave apgauti:

  • Niekada neatskleisk prieigos prie internetinės bankininkystės duomenų. Jų neprašo nei bankai, nei teisėsaugos institucijų atstovai.
  • Jeigu pasiūlymas elektroninėje parduotuvėje ar dėl investavimo atrodo per gerai, reiškia, jis netikras.

Lietuvos bankas nuo 2018 m. blokuoja neteisėto investavimo interneto svetaines, nuolat primena apie tykančius pavojus ir kaip nuo jų apsisaugoti, bendradarbiauja su kitomis institucijomis, finansų rinkos dalyvių asociacijomis.

Lietuvos bankas įgyvendina priemones, kad finansų įstaigos būtų atsparios finansiniam sukčiavimui, naudotų veiksmingas organizacines ir technines priemones, laiku pastebėtų sukčių išpuolius (įskaitant ir naujas schemas), į juos operatyviai reaguotų, tinkamai valdytų šios srities riziką.

Be to, gyventojams, norintiems apsidrausti, kad jų vardu sukčiai nepaimtų vartojimo paskolos, Lietuvos bankas siūlo įsirašyti į „STOP vartojimo kreditams“ sąrašą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-07-05